ДТЕК припинив експорт електроенергії в Угорщину

Енергохолдинг ДТЕК припинив поставки електроенергії з системи Бурштинського енергоосторва через зниження попиту і цін на електроенергію в державах ЄС.

«Надлишок електроенергії в ЄС спровокував значне падіння цін, що не піддається порівнянню з режимами економічної та технологічної безпеки роботи Бурштинської ТЕС», — повідомили «Українським Новинам» у компанії.

За даними ДТЕК, в Угорщині ціна на електроенергію за тиждень знизилася майже удвічі – до 10-25 євро/МВт, що не покриває витрати на закупівлю та транспортування вугілля на Бурштинську ТЕС.

«Робота Бурштинської ТЕС з мінімальними обсягами виробництва за умови існування поточних цін на ринку електроенергії України в острові (1,4-1,5 грн/кВт) є збитковою і спрямована виключно на забезпечення стабільної роботи енергосистеми України», — відзначили в ДТЕК.

У компанії підкреслили, що не очікують швидкого відновлення попиту на електроенергію і націлені зберегти роботу Бурштинської ТЕС на ринок України.

Контекст. Енергетичний холдинг ДТЕК Ріната Ахметова зупинив видобуток на найбільшій вугільній компанії та вивів 18 тис. працівників у простій.

З 1 квітня «ДТЕК Енерго» призупинило роботи зі збагачення вугілля та підготовки гірничих виробок на шахтах «ДТЕК Добропіллявугілля», «Білозерська» та «Жовтнева». Причина — криза в енергетичній галузі країни, імпорт електроенергії та вугілля, а також регулярне втручання політиків у роботу енергоринку.

Наприкінці березня ДТЕК оголосив технічний дефолт, бо не в змозі платити за кредитами, і попередив кредиторів про реструктуризацію боргу, пропонуючи цінні папери та частину банківських заборгованостей.

Читати на The Page