Facebook Pixel

Фракція «Голос» у Київраді пропонує перейменувати Росію на Московію

Депутати Київради пропонують перейменувати Росію на Московію. Фото: facebook.com / Kyiv.Golos

Депутати Київради пропонують перейменувати Росію на Московію. Фото: facebook.com / Kyiv.Golos

Депутати фракції «Голос» у Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення про перейменування Російської Федерації на Московію. Також автори проєкту пропонують відмовитися від використання в назві держави-агресора Російської Федерації історичної назви території сучасної України «Русь» (і похідних від неї). Про це повідомляється на сторінці «Голос.Київ» у Facebook.

Для цього Київська міськрада має проголосувати за відповідний проєкт рішення і направити звернення до президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

Quote«Сьогодні ми маємо досить прикладів відверто недружньої та ворожої політики Російської Федерації щодо України, що спричиняє резонанс у суспільствах обох країн, створюючи ще більшу напругу у відносинах між Україною та Російською Федерацією на міждержавному рівні, а також на рівні свідомості пересічних громадян. Один із проявів такої імперської політики Російської Федерації щодо України — безпідставне використання в назві держави грецької транскрипції історичної географічної та державної назви «Русь» — «Росія», — заявили у фракції.

За словами депутатів, територія нинішньої РФ ніколи до нового часу не називалася іноземними джерелами та місцевими мешканцями ані «Руссю», ані «Росією». Російська Федерація до 1721 року мала назву «Московське царство», або, як її ще називали, «Московія».

Telegram Logo

Quote«Така зміна назви Московського царства кинула серйозний виклик ідентичності українського народу та сьогодні є ідеологічним виправданням держави-агресора окупації частини території сучасної України. Водночас численні та достовірні історичні джерела свідчать про те, що назва «Русь» і похідні від неї можуть бути застосовані лише до території сучасної України, але аж ніяк не використовуватися в офіційній назві держави-агресора», — обґрунтували депутати проєкт рішення.

Коментарі

Всі новини