Facebook Pixel

Декларація глави НБУ, допити у справі «Роттердам+» і боротьба за ОПЗ. Головне за 12 серпня

У країні період відпусток, але тільки не для держчиновників та великого бізнесу. Керівництво компанії ДТЕК відкликає своїх співробітників із заслуженого відпочинку, щоб ті 14 серпня могли прийти до НАБУ на допит у справі «Роттердам+». Главу Нацбанку публічно звинувачують у неправильному декларування доходів, і він дізнається про це зі ЗМІ. А голова Фонду держмайна вирішив, що час вже змінити керівництво Одеського припортового заводу, яке досі його влаштовувало.

Новини коротко

Главу Нацбанку звинуватили у неправильному заповненні декларацій про доходи. Нацагентство із запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що Яків Смолій при декларуванні доходів за 2015-2017 роки вказав недостовірні відомості про те, скільки на момент покупки коштували частки трьох нежитлових приміщень, а також дані про дохід, нарахований йому та його дружині у вигляді відсотків. А ще глава Нацбанку не вказав у декларації, що у його дружини є корпоративні права. Пресслужба НБУ повідомила, що НАЗК не проінформувала Смолія про проблеми з його декларацією і що він готовий співпрацювати з антикорупційними органами.

Представників ДТЕК викликають на допити до НАБУ. Компанія повідомила, що співробітники енергохолдингу Ріната Ахметова, які отримали підозру у справі «Роттердам+», перервуть свої відпустки і прибудуть на допит, який запланований на 14 серпня. Компанія пообіцяла надати документи, що доводять безпідставність висунутих підозр.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Фонд держмайна намагається звільнити керівництво Одеського припортового заводу. Глава ФДМ Віталій Трубаров запропонував змінити топ-менеджмент підприємства, тому що він, на його думку, не дозволить провести якісну приватизацію заводу. Керівництво ОПЗ попросило Кабмін не допустити цього.

Володимир Гройсман продовжує добиватися права звільняти керівництво «Нафтогазу». Верховний суд прийняв до розгляду касаційну скаргу Кабміну на рішення суду, що припиняє право уряду одноосібно призначати голову і членів правління компанії. Скарга стосується двох постанов Окружного адмінсуду Києва від 14 травня 2019 року і Шостого апеляційного адмінсуду від 3 липня 2019 року.

У компанії WOG виникли проблеми з податковою. Слідчі Голосіївського управління поліції в Києві почали досудове розслідування щодо зловживання керівництвом «Вог Рітейл» своїм службовим становищем та ухилення від сплати податків у 2016 році на суму понад 17 млн грн. «Вог Рітейл» — одна з ключових структур у мережі АЗС WOG (входить у групу «Континіум»). Кінцеві бенефіціари компанії — Роман і Софія Єремеєви, Степан Івахів та Сергій Лагур.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉