Де відпочити біля води влітку 2023 року: 5 найкращих озер України. Фото Depositphotos
Після катастрофи на Каховській ГЕС вода в Чорному морі забруднена й непридатна для купання. Крім того, небезпеку на українському морському узбережжі створюють вибухонебезпечні предмети. У річках і озерах поблизу Києва купатися цього літа також не рекомендують. The Page розповідає про п’ять мальовничих озер України, де можна відпочити влітку 2023-го.
Відпочинок на озері Синевир
Найбільше гірське озеро в Україні Синевир. Фото Depositphotos
Найбільше гірське озеро в Україні Синевир розташоване в Закарпатській області.
Ловити рибу та купатися в озері Синевир не можна, бо воно має унікальну екосистему, що є частиною Національного природного заповідника. З іншого боку, вода в озері настільки холодна, що навіть улітку ледве прогрівається до 13 градусів. Але на березі озера точно можна відпочити від літньої спеки. У парку туристам пропонують пішохідні та велосипедні маршрути, екскурсії, присвячені природній та історичній спадщині регіону.
Для ночівлі в парку передбачено кілька варіантів: готель, будинки в лісі та кемпінгові майданчики, де можна поставити свій намет.
Як доїхати до озера Синевир
Найближча залізнична станція Воловець у 56 км від парку.
Від Києва через Львів 795 км.
Від Львова — 252 км.
Відпочинок на озері Світязь
Пляж на озері Світязь. Фото Depositphotos
Найглибше озеро України Світязь є частиною групи Шацьких озер у Волинській області. Загалом у регіоні налічується понад 30 озер.
Максимальна глибина Світязя сягає 58 м, середня — 6,9 м. Улітку вода в ньому прогрівається до 20 градусів. Біля берегів озера глибина зазвичай зростає поступово, тому тут безпечно відпочивати з дітьми.
Відпочивальники приїжджають на Світязь заради купання, катання на човнах і риболовлі, для якої потрібно отримати спеціальний риболовний квиток. Тут можна зловити окунів, лящів і навіть делікатесних вугрів.
Навколо Світязя та інших Шацьких озер розташовано кілька курортних містечок із пляжами та супутньою інфраструктурою: готелі, котеджі, кемпінги, кафе, прокат човнів, дитячі атракціони тощо.
Як доїхати до озера Світязь
З великих міст України можна дістатися потягом до Ковеля. Далі — автобусом до містечка Шацьк.
Відпочинок на озері Біле (Рівненська область)
Намети на березі Білого озера на Рівненщині. Фото wikipedia
Вода Білого озера відома своїми надзвичайними властивостями: високий вміст гліцерину в ній пом’якшує волосся та шкіру після купання. Понад сто років тому до цього озера проклали залізницю, аби возити цілющу воду до Варшави. Залишки тієї вузькоколійки — одна з місцевих історичних пам’яток.
Узимку озеро не замерзає, бо живиться підземними джерелами, що зберігають постійну температур до 8 градусів. Проте влітку вода прогрівається достатньо для комфортного купання.
На Біле озеро приїжджають для сімейного відпочинку на пляжі. Тут можна ловити рибу, кататися на човнах і катамаранах. Проте такої розвиненої інфраструктури, як на Шацьких озерах, тут немає.
Як дістатися до Білого озера
Залізницею (напрям Київ — Львів) доїхати до станції Рафалівка. Далі треба дістатися до міста Вараш Рівненської області, від нього до Білоозерського заказника 21 км.
Відпочинок на озері Марічейка
Високогірне озеро Марічейка знаходиться на висоті 1510 м над рівнем моря. Фото Depositphotos
Ще одно гірське озеро в нашому списку — Марічейка в Івано-Франківській області. Це невелике озеро з прозорою чистою водою. Максимальна глибина — 80 см. Відпочинок на озері Марічейка сподобається любителям активного туризму, бо до нього потрібно пройти 7,5 км лісовими стежками.
Приблизно в 3 км від озера на горі Піп Іван в обсерваторії 1930-х років «Білий слон» розташований гірський рятувальний центр, до якого можна дістатися стежками. На шляху до озера пролягають субальпійські луки, навколо озера колишуться вікові ялини.
Заночувати можна в наметі біля озера або в одному з маленьких готелів біля Шибеного.
Як дістатися до озера Марічейка
GPS: 48.0347839, 24.6587269
Від Івано-Франківська можна доїхати маршрутом Коломия — Косів — Буковець — Верховина — Красник — Явірник — Шибене. Від села Шибене — 7,5 км лісовою стежкою, понад половину шляху доведеться йти вгору.
Відпочинок на озері Ялпуг
Озеро Ялпуг у Болградському районі Одеській області. Фото Wikipedia
Найбільше прісноводне озеро України Ялпуг (Ялпух) розташовано в Одеській області. Озеро живиться річками Придунайського басейну, тож заборона на купання в ньому не поширюється.
На озеро Ялпуг приїжджають для пляжного відпочинку, також тут можна знайти більш утаємничені місця для споглядання за птахами або риболовлі. Знавці говорять, що в озері водиться до 40 видів риб. Поруч розташовані численні виноградники та виноробні.
Як доїхати до озера Ялпуг
На північному березі Ялпуга розташовано місто Болград, до якого можна дістатися з Одеси на автомобілі за 3,5 години або автобусом Одеса — Бургас.