Чоловіки закохуються швидше та частіше, ніж жінки. Ймовірно, це пов’язано з тим, що саме на них лежить відповідальність за прояв відданості у залученні партнерки.
Відповідне дослідження вчені з Австралії та Нової Зеландії опублікували в журналі Biology of Sex Differences, передає ScienceAlert.
Чому чоловіки і жінки закохуються по-різному
Науковці проаналізували дані опитування 808 дорослих віком від 18 до 25 років, які описували себе як закоханих.

«Дослідження охоплює 33 різні країни Європи, Північної Америки та Південної Африки. Нас найбільше цікавить, чи впливає біологічна стать на виникнення, розвиток та вираження кохання», – каже біологічний антрополог Адам Боде з Австралійського національного університету (ANU).
ScienceAlert пише, що питання, котрі використовували в дослідженні, були вичерпними. Так, вони охоплювали час та інтенсивність закоханості, кількість разів, коли учасники закохувалися, та наскільки вони були одержимі своїми партнерами.
Після деякої статистичної обробки дані показали, що чоловіки в середньому зазвичай закохувалися приблизно на місяць раніше за жінок. Вчені припускають, що це пов’язано з тим, що саме на чоловіках лежить відповідальність за прояв відданості у залученні партнерки.
Згідно з дослідженням, чоловіки закохуються трохи частіше, ніж жінки, але трохи менш віддані. Жінки, як правило, проводили більше часу, одержимо думаючи про свого партнера, і були більш романтично налаштовані.
Крім того, чоловіки частіше закохувалися до того, як стосунки ставали «офіційними». 30% учасників дослідження чоловічої статі повідомили про цей час порівняно з менш ніж 20% жінок.
«Це перше дослідження, яке вивчає відмінності між жінками та чоловіками у переживанні кохання, використовуючи відносно велику міжкультурну вибірку. Це перший переконливий доказ того, що жінки та чоловіки відрізняються в деяких аспектах кохання», – каже Боде.
Науковці також підрахували цифри, враховуючи додаткові фактори, які можуть впливати на наші почуття кохання, включаючи вік та співвідношення чоловіків і жінок у країні кожного учасника.
Більшість відмінностей зменшилися, але все ж ще зберігалися, хоча відмінності у відданості зникли.
Видання зазначає, що були деякі цікаві висновки щодо гендерної рівності: мешканці країн з вищим рівнем гендерної рівності закохуються рідше, виявляють менше відданості та, загалом, менш одержимі своїми партнерами.
Це говорить про те, що соціальні норми також впливають на почуття кохання, а також на еволюційний тиск необхідності знайти пару та зберегти наш вид живим – те, що дослідники прагнуть дослідити далі.
«Кохання недостатньо досліджене, враховуючи його важливість у формуванні сім'ї та романтичних стосунків, його вплив на культуру та його запропоновану універсальність. Ми хочемо допомогти людям зрозуміти його», – підкреслив Боде.
Нагадаємо, нещодавно вчені також з’ясували, що навіть одна ніч без сну може спричинити значні потрясіння в імунній системі, потенційно сприяючи розвитку ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.