Bosch хоче збудувати завод в Україні. Фото: Flickr
Провідний світовий постачальник у галузі автомобільних і промислових технологій і послуг «Роберт БОШ ЛТД» вивчає можливість відкриття в Україні потужностей із виробництва електроінструменту. Водночас українська сторона обіцяє сприятливі й конкурентні бізнес-умови, а також пільги та преференції, йдеться в повідомленні пресслужби Кабінету міністрів.
Під час зустрічі з представниками німецької компанії перший віцепрем'єр-міністр – міністр економки Олексій Любченко запевнив потенційних партнерів у готовності надати підготовлений законодавчий пакет для підтримки стратегічних інвесторів — про так званих «інвестнянь». За його умовами виробник має інвестувати в Україну не менш як 20 млн євро, створити понад 80 робочих місць і пропонувати працівникам заробітну плату, яка б перевищувала середній показник у регіоні. Якщо Bosch пристане на зазначені умови, українська влада обіцяє надати податкові пільги, преференції під час ввезення обладнання тощо.
Представники компанії наразі займаються вивченням перспектив для бізнесу, інвестиційного клімату й уже підшукують місце для потенційного заводу.
«Україна для нас – цікавий і важливий регіон для інвестування. Маємо серйозні наміри організувати тут потужності з виробництва електроінструменту. Наразі в процесі дослідження — локація для виробництва, аналіз близькості ринків збуту, кваліфікованої робочої сили й організаційні питання», — зазначив під час зустрічі Штефан Хоффманн, уповноважений представник і президент групи Bosch в Україні, Росії, Республіці Білорусь, Центральній Азії, Монголії та на Кавказі.
Контекст. Днями Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт про індустріальні парки (№ 4416-1). Ним передбачені фінансові й інституційні стимули для інвесторів. З-поміж них:
- компенсації на підключення та приєднання до електромереж;
- компенсації відсоткових платежів за кредитами;
- часткові компенсації затрат учасників на створення виробництва.
Передбачені стимули мають посприяти збільшенню рівня зайнятості в країні та зменшенню відтоку кадрів за кордон; нарощуванню обсягів несировинного випуску та експорту; зростанню надходжень до бюджетів різних рівнів; створенню сприятливого інвестклімату.
Проєкт закону передбачає щонайменше 2 млрд грн бюджетних коштів на розвиток індустріальних парків щороку – з 2022 до 2025 року.