Facebook Pixel

Інвестиційні няні: Рада дала великим інвесторам податкові та митні пільги

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Верховна Рада на засіданні 2 березня ухвалила в другому читанні законопроєкти № 3761 і № 3762 президента Володимира Зеленського про податкові та митні пільги, які потрібні для імплементації законопроєкту про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, або так званого законопроєкту про інвестнянь.

Законопроєкт про поправки до Податкового кодексу № 3761

Законопроєкт № 3761 підтримали 246 народних депутатів.

Він передбачає звільнення з 1 січня 2021 року до 1 січня 2035 року від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту. Перелік і обсяги товарів затверджуватиме Кабінет міністрів разом з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Telegram Logo

«Йдеться не про пільгу на 15 років, а про пільги, які можуть бути надані впродовж 15 років реалізації цього проєкту. Водночас на податок на прибуток — не більше ніж на п'ять років, а всі пільги разом — у розмірі до 30% суми інвестиції».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Закон звільняє підприємства-інвестори зі значними інвестиціями від оподаткування податком на прибуток. Вони звільняються на п'ять років із дати подання заяви, але не раніше дати її подання та дати введення в експлуатацію об'єкта, який побудовано в рамках інвестпроєкту.

Законом також передбачено, що органи місцевого самоврядування до 2035 року можуть встановлювати для таких інвесторів ставки земельного податку та орендної плати за землю в меншому розмірі, ніж розмір земельного податку.

Законопроєкт № 3762 про зміни до Митного кодексу

Законопроєкт № 3762 підтримали 256 народних депутатів. Він, зокрема, передбачає, що устаткування, яке ввозять на територію України під час реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями, до 1 січня 2035 року звільняється від оподаткування ввізним митом.

Водночас таке обладнання має бути новим або виготовленим не раніше ніж за три роки до дати реєстрації інвестиційного проєкту. Перелік і обсяги обладнання визначає Кабмін разом з укладенням спеціального інвестдоговору.

Контекст. Верховна Рада на засіданні 17 грудня 2020 року ухвалила в другому читанні президентський законопроєкт № 3760 про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, або так званий законопроєкт про інвестнянь. Про те, що він передбачає, ви можете прочитати за посиланням.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини