Facebook Pixel

Зеленський хоче позбутися глави НБУ, заміну Шевченку вже шукає Єрмак – Bloomberg

Президент Володимир Зеленський запланував прибрати з посади очільника Нацбанку Кирила Шевченка. Як стало відомо агентству Bloomberg від трьох джерел, главу держави не влаштовує робота керівника НБУ, а саме його відносини з топменеджментом установи, яка стала причиною хвилі відставок. Ці події в центральному банку держави занепокоїли західних донорів, зокрема й Міжнародний валютний фонд.

Один зі співрозмовників агентства додав, що перед звільненням Шевченка Зеленському треба знайти йому заміну. Питання пошуку відповідної кандидатури покладено на главу Офісу президента Андрія Єрмака. Однак, коли цей процес завершиться, поки що невідомо.

У Зеленського цю інформацію назвали «чутками». У НБУ зазначили, що в Шевченка попереду багато завдань і його команда й надалі працює над їхньою реалізацією.

Bloomberg підкреслює, що про плани Зеленського щодо Шевченка стало відомо після того, як місія МВФ дала оцінку зусиллям української сторони щодо розморожуванння програми допомоги у $5 млрд. Одна з умов, як відомо, незалежність НБУ.

Контекст. МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько $5 млрд, одразу виділивши перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було накреслено чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Згодом графік був порушений, а кредитування призупинено.

Днями стало відомо, що команда співробітників МВФ та представники України досягли угоди на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) за першим переглядом програми фінансування stand-by, що відкриває можливість отримання кредиту на $700 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉