Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна та МВФ домовилися про другий транш stand-by на $700 млн

Команда співробітників Міжнародного валютного фонду та представники України досягли угоди на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) за першим переглядом програми фінансування stand-by, що відкриває отримання кредиту на $700 млн.

Остаточне рішення можливо в листопаді, ідеться в заяві глави місії МВФ в Україні Іванни Владкової-Холлар у понеділок, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Це відкриває шлях для розгляду першого перегляду SBA і запиту про продовження програми радою директорів МВФ. Завершення першого перегляду дасть можливість виділити (Україні) SDR500 млн (близько $700 млн)», — зазначається в релізі за підсумками обговорень між сторонами, що тривали з 21 вересня по 18 жовтня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сторони домовилися про оновлений набір політик у сфері економіки, фінансів і структурних реформ.

За словами Владкової-Холлар, у програмі йдеться про повернення фіскальної політики до умов, сумісних із середньостроковою стійкістю боргу. Мова йде про посилення управління доходами і зниження фіскальних ризиків, пов'язаних із квазіфіскальними операціями, зокрема в енергетичному секторі. Глава місії назвала й інші пріоритети:

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Забезпечення незалежності центрального банку та зосередження грошово-кредитної політики на поверненні інфляції до цільового рівня; забезпечення фінансового здоров'я банків, зокрема за допомогою належного управління, з метою відновлення надійного банківського кредитування приватного сектору».

Серед першочергових пунктів — просування судової реформи та зниження ролі держави й зацікавлених груп в економіці.

«Угода, а також запит влади про продовження програми до кінця червня 2022 року мають бути схвалені менеджментом Фонду та радою директорів МВФ», — ідеться в заяві.

Контекст. МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько $5 млрд, відразу виділивши перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було накреслено чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Згодом графік був порушений, а кредитування призупинено.

Коментарі

Всі новини