Facebook Pixel

У переговорах із МВФ виникло нове питання

Місію МВФ в Україні цікавлять фіскальні ризики через ціну на газ — міністр фінансів Сергій Марченко.  Фото: УНІАН

Місію МВФ в Україні цікавлять фіскальні ризики через ціну на газ — міністр фінансів Сергій Марченко. Фото: УНІАН

У Міністерстві фінансів розповіли, що через суттєве підвищення ціни на газ у місії Міжнародного валютного фонду виникло нове питання. Як повідомив очільник міністерства Сергій Марченко в інтерв’ю «РБК-Україна», Фонд цікавить, як ціни на газ можуть відбитися на фіскальній частині бюджету та держкомпаніях цього року.

Міністр додав, що у МВФ допускають, що прямих бюджетних втрат Україна може й не зазнати.

«Але можливі непрямі втрати через фінансовий стан компаній, які пов'язані із цим ринком, і тим, як проходитиме опалювальний сезон на місцях. Тут є поле для дискусій», — додав він.

Telegram Logo

За словами Марченка, у МВФ є ще низка питань до Мінфіну, зокрема щодо бюджету на наступний рік. Проте міністр запевнив, що вони не відіграватимуть ролі в перегляді програми.

Контекст. МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by. Її загальний обсяг становив приблизно $5 млрд, перший транш був у розмірі $2,1 млрд. Однак згодом місія зупинила фінансування через невиконання Україною низки зобов'язань.

Минулого місяця глава департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс повідомив, що теми для обговорення між Фондом і українською стороною залишаться незмінними: незалежність Нацбанку України, судова реформа та боротьба з корупцією.

Голова Нацбанку України Кирило Шевченко повідомив, що сума другого траншу stand-by може бути вищою за заплановані $700 млн за умови об'єднання траншів. Це питання обговорюватиметься під час дискусії з місією.

Коментарі

Всі новини