Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

РГК обіцяє запустити біометан у газові плити вже влітку 2022 року

Регіональна газова компанія (РГК) Дмитра Фірташа, яка управляє 70% усіх газорозподільних мереж (ГРМ), має намір розпочати постачання біометану своїм клієнтам із наявних заводів влітку 2022 року.

Як повідомили в компанії, виробникам біометану здебільшого зручніше працюватиме з операторами ГРМ. Однак до магістральних мереж приєднуватимуться тільки великі заводи, які виробляють 20 — 30 млн куб. м палива на рік.

За словами Станіслава Казди, директора зі стратегії розвитку РГК, подача біометану в газові мережі вимагатиме укрупнення зон обслуговування. Йдеться про об'єднання зон 6 — 10 газорозподільних станцій, які перебувають на балансі Оператора ГТС України.

Він також повідомив, що РГК розробила карту Харківської області, на якій визначено пріоритетні зони для будівництва біометанових заводів з огляду на підключення до газорозподільних мереж. Згодом такі карти з'являться для всіх областей, де працюють оператори ГРМ під брендом РГК.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому «Закон про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» № 5464. Цим законом було врегульовано питання виробництва, обігу та використання біометану як палива.

За оцінками Георгія Гелетухи, глави Біоенергетичної асоціації України, потенціал для розвитку виробництва біометану в Україні становить 9,7 млрд куб. м газу на рік.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини