Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Верховна Рада дозволила використовувати газ із біореакторів для експорту до ЄС

Верховна Рада України ухвалила як основу проєкт закону №5464 «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» з розвитку виробництва біометану», яким дозволена верифікація очищеного біогазу (біометану) для використання в ГТС країни.

«Мета законопроєкту — забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану», — повідомляє пресслужба парламенту.

Проєкт закону запроваджує механізм розвитку ринку біометану, зокрема використання української ГТС для фізичного або віртуального експорту біометану на ринки країн Європейського Союзу. Однак така можливість буде реалізована тільки в довгостроковій перспективі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Розроблення українського реєстру виробництва й використання біометану та співробітництво з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження», — зазначається в повідомленні Верховної Ради.

Як прокоментував гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон, українська ГТС не потребує модернізації для транспортування біометану.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Біометан — це аналог природного газу, однак він вуглецево нейтральний. Наша газова мережа вже сьогодні готова до закачування біометану. Завдяки розгалуженості української ГТС виробники біометану зможуть під'єднатися до газових мереж на більшій території України без будь-якої модернізації газопроводу», — написав Макогон.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила як основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану.

Довідка. Біометан може використовуватися для виробництва теплової та електричної енергії, як паливо для транспорту, а також як сировина для хімічної промисловості.

За даними біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд кубометрів на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

Коментарі

Всі новини