Facebook Pixel

ЄБРР профінансує будівництво біореакторів в Україні на 55 мільйонів євро

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відпрацьовує ряд проєктів в Україні за «Програмою інновацій в ланцюжку вартості стійкої біоенергетики» обсягом близько $55 млн.

Програма ЄБРР з підтримки біоенергетики обсягом кредитування близько $55 млн була відкрита наприкінці 2019 року і розрахована на чотири роки, повідомив «Енергореформі» програмний менеджер Кирил Томляк під час конференції Держенергоефективності з питань розвитку біоенергетики.

«Конкретні проєкти з біоенергетики зараз знаходяться в банку в стадії розробки техніко-економічних обґрунтувань, щоб у подальшому приступити до їхнього фінансування та реалізації. Ці проєкти стосуються виробництва електроенергії та тепла на біомасі та біогазі, пов'язаних із використанням відходів сільського господарства», — сказав Томляк.

Telegram Logo

Він роз'яснив, що в рамках програми ЄБРР готовий фінансувати проєкти вартістю від 3 млн євро. Для фінансування дешевших проєктів банк може залучити партнерів. Банк також готовий покривати до 90% розробки ТЕО.

Він додав, що банк може надати і грантове фінансування, проте за проєктами, які вже мають кредит. При цьому грант може становити до 20% вартості проєкту, але не більше $0,5 млн.

«Середня вартість потенційних проєктів становить $5 млн», — уточнив він.

У той же час Томляк зазначив, що фінансування за програмою не є проєктним і передбачає наявність застави. Він допустив, що це дещо стримує інтерес до нього.

ЄБРР також готовий розглядати проєкти з будівництва об'єктів теплопостачання на біомасі.

Перші проєкти передбачатимуть експорт біометана в Європу. Також є перспектива його використання на транспорті та для виробництва тепла та електроенергії. Для розвитку галузі необхідно ухвалити відповідне законодавство, усунувши технічні та регуляторні бар'єри до розвитку ринку біометана.

Контекст. У Верховній Раді зареєстрований депутатський законопроєкт №5464 (автор Андрій Жупанин, «Слуга народу» і ряд інших депутатів) про розвиток виробництва біометану. Міненерго, Держенергоефективності та Біоенергетична асоціація України розробили урядовий законопроєкт, а нардеп Іван Шинкаренко зареєстрував законопроект про вирощування енергетичних культур (№5227).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини