Facebook Pixel

Рада узаконила використання біометану як замінника природного газу в Україні

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і загалом «Закон про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» з розвитку виробництва біометану» № 5464.

Підтримали закон 285 депутатів.

Чому закон про біометан важливий

  1. З'явилося визначення біометану. Біометан — це біогаз, що відповідає за своїми фізико-хімічними характеристиками природному газу для подачі в газотранспортну й газорозподільну системи або для використання як моторного палива.
  2. Буде також створено «Реєстр біометану». Це електронна система облікових записів, призначена для реєстрації наданого в газотранспортну або газорозподільну систему або відібраного звідти обсягу біометану. Ця система також буде формувати гарантії походження біометану, його передачі, розподілу чи анулювання та надання сертифікатів походження біометану.
  3. Буде встановлено порядок формування гарантій походження біометану.

Чому важливо запустити біометан в Україні

  1. Біометан сприятиме декарбонізації газового сектору, роблячи поновлювані гази доступними для транспорту, промисловості й опалення.
  2. Біометан як повний аналог природного газу може використовуватися для виробництва теплової та електричної енергії, як паливо для транспорту, а також як сировина для хімічної промисловості.
Telegram Logo

Генеральний директор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон вже зазначив, що ухвалення цього закону відкриває нові перспективи для ГТС країни.

«Транспортування біометану не потребує додаткових витрат на реконструкцію або будівництво нових об'єктів. Використання біометану узгоджується зі стратегією поступового заміщення природного газу, стратегією «Оператора ГТС України» поступового переходу до транспортування поновлюваних газів, стратегії «Зеленого переходу», — зазначив він.

Коментарі

Всі новини