Facebook Pixel

МХП Косюка побудує третій біогазовий комплекс і працює над водневим проєктом

Один із найбільших агропромислових холдингів України «Миронівський хлібопродукт» (МХП) працює над проєктами заводу вуглекислоти, третім біогазовим комплексом, а також над впровадженням виробництва «зеленого» водню.

Завод вуглекислоти проєктується як для потреб самого МХП, так і для внутрішнього ринку та експорту, передає «Енергореформа».

За словами заступника голови правління МХП Олександра Домбровського, сьогодні приблизно 70% вуглекислоти на внутрішньому ринку імпортується, переважно з Польщі та Угорщини.

Він також повідомив, що МХП має дозвіл на будівництво ще одного біогазового комплексу з переробки курячого посліду. Холдинг вже звів два найбільші в світі аналогічні біогазові комплекси.

«Ми думаємо починати або не починати. А якщо починати, то коли, з огляду на те, що пів року «зеленим» в Україні взагалі не платять гроші», — пояснив Домбровський.

Водночас він підкреслив, що інвестиції в біогаз істотно вище, ніж у сонячну або вітрову енергетику. Це приблизно 3-3,5 млн євро на будівництво 1 МВт∙год біогазових потужностей.

Заступник голови правління МХП зазначив, що агрохолдинг працює також над проєктом із впровадження «зеленого» водню.

Контекст. Перший біогазовий комплекс МХП звів ще 2012 року на птахофабриці «Оріль-Лідер» потужністю 5 МВт.

У грудні 2019 року МХП ввів в експлуатацію першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт на «Вінницькій птахофабриці» в Ладижині (проєкт «Біогаз Ладижин»). Єдиною сировиною тут виступають органічні відходи від курчат-бройлерів. У перспективі «Біогаз Ладижин» збільшить потужність до 24 МВт.

МХП — найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. У лютому 2019 року агрохолдинг завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉