МХП Косюка побудує третій біогазовий комплекс і працює над водневим проектом

Один з найбільших агропромислових холдингів України, «Миронівський хлібопродукт» (МХП), працює над проектами заводу вуглекислоти, третім біогазовим комплексом, а також над впровадженням виробництва «зеленого» водню.

Завод вуглекислоти проектується як для потреб самого МХП, так і для внутрішнього ринку та експорту, передає «Енергореформа».

За словами заступника голови правління МХП Олександра Домбровського, сьогодні приблизно 70% вуглекислоти на внутрішньому ринку імпортується, переважно з Польщі та Угорщини.

Telegram Logo

Він також повідомив, що МХП має дозвіл на будівництво ще одного біогазового комплексу з переробки курячого посліду. Холдинг вже звів два найбільших в світі аналогічних біогазових комплекси.

«Ми думаємо починати або не починати. А якщо починати, то коли, з огляду на те, що півроку «зеленим» в Україні взагалі не платять гроші», — пояснив Домбровський.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

При цьому він підкреслив, що інвестиції в біогаз істотно вище, ніж в сонячну або вітрову енергетику. Це близько 3-3,5 млн євро на будівництво 1 МВт∙год біогазових потужностей.

Заступник голови правління МХП зазначив, що агрохолдинг працює також над проектом по впровадженню «зеленого» водню.

Контекст. Перший біогазовий комплекс МХП звів ще в 2012 році на птахофабриці «Оріль-Лідер» потужністю 5 МВт.

У грудні 2019 року МХП ввів в експлуатацію першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт на «Вінницькій птахофабриці» в Ладижині (проект «Біогаз Ладижин»). Єдиною сировиною тут виступають органічні відходи від курчат-бройлерів. У перспективі «Біогаз Ладижин» збільшить потужність до 24 МВт.

МХП — найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. У лютому 2019 року агрохолдинг завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини