Байден і Путін обговорили ситуацію навколо України телефоном

The White House.

The White House.

Президенти США Джозеф Байден і РФ Володимир Путін провели телефонну розмову й обговорили питання безпеки у світі та Україні й протидії розповсюдженню ядерної зброї.

«Президент Байден підкреслив непохитну прихильність США до суверенітету та територіальної цілісності України. Президент висловив занепокоєння щодо раптового нарощування російської військової потужності в окупованому Криму та на кордонах України й закликав Росію знизити напруженість», — йдеться в заяві Білого дому.

Президенти також обговорили низку регіональних і глобальних питань. Зокрема, намір США та РФ продовжити діалог про стратегічну стабільність за низкою питань контролю над озброєннями та проблемами безпеки, що виникають. У питаннях безпеки сторони відштовхуватимуться від продовження строку дії нового Договору про СНО.

Telegram Logo

Президент Байден ясно дав зрозуміти російському колезі, що США діятимуть рішуче щодо захисту своїх національних інтересів у відповідь на такі дії РФ, як-от кібернетичні вторгнення та втручання у вибори.

Президент Байден підтвердив свою мету побудови стабільних і передбачуваних відносин із Росією відповідно до інтересів США. Він запропонував найближчими місяцями зустрітися на найвищому рівні в третій країні для обговорення всього спектру проблем, що стоять перед США та Росією.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини