Facebook Pixel

Адміністрація Байдена відмовила Україні в держгарантіях на $1 млрд. США «вивчають інші способи»

Нова адміністрація США вивчає способи, як розширити підтримку України, але не надає гарантії за єврооблігаціями.

Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповіла економічна радниця посольства США в Україні Меган Боулдін. За її словами, після Майдану внаслідок реформ Україна змогла отримати доступ до світових ринків капіталу, щоб задовольнити свої потреби в запозиченнях. Водночас успішна програма реформ поліпшить ринковий стан країни та знизить витрати на запозичення.

Quote«Нова адміністрація вивчає багато способів, як розширити підтримку України, але Сполучені Штати не пропонують таких гарантій уже кілька років», — сказала вона.

За словами Боулдін, Україна й далі має доступ до значних обсягів недорогого фінансування завдяки своїм операціям із Міжнародним валютним фондом, Світовим банком і Європейським Союзом.

Telegram Logo

Quote«Щоб отримувати це фінансування, Україні потрібно продовжувати ті реформи, які ми обговорювали, щодо антикорупційних установ, судової влади, енергетичного сектору, земельної реформи, бюджету та центрального банку», — резюмувала вона.

Контекст. Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що нова адміністрація Білого дому після виборів у США, на яких переміг Джо Байден, дає можливість підняти питання про виділення США у 2021 році нових гарантій за єврооблігаціями України на $1 млрд. За словами міністра, це дасть змогу рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року.

Коментарі

Всі новини