Facebook Pixel

Чому Avon, Air Liquide, Reckitt і деякі інші західні компанії не збираються виходити з ринку росії

Західні компанії та банки досі працюють у росії навіть після численних обіцянок покинути російський ринок, серед них Avon, Air Liquide, Reckitt, Raiffeisen та інші. Уряд росії створює нові бюрократичні труднощі, а споживча активність відновлюється. Про це пише Financial Times.

Які західні бренди досі залишаються у рф

За даними Київської школи економіки, у росії досі працюють 2100 міжнародних компаній, а близько 1600 компаній вийшли з ринку або скоротили свій російський бізнес з лютого 2022-го.

Спочатку багато західних компаній і фінустанов пообіцяли покинути рф. Щоб завадити цьому, російський уряд ввів обов’язкову 50-відсоткову знижку на ціну активів з «недружніх» країн, які продаються російським покупцям, і мінімум 15% податку на вихід з ринку.

У вересні 2022-го французька газова компанія Air Liquide підписала меморандум про продаж свого російського бізнесу місцевим менеджерам, проте угоду не схвалив уряд росії.

Водночас косметична компанія Avon з США почала готувати продаж російської частки свого бізнесу, проте згодом відмовилась від пропозиції продажу.

Quote«Понад 135 років Avon виступає за жінок, де б вони не були, незалежно від етнічної приналежності, національності, віку чи релігії», – виправдовувалися в Avon.

Продавець споживчих товарів із Великої Британії Reckitt у квітні 2022-го повідомив, що почав процес передачі права власності на свій російський бізнес, проте компанія досі лишається на ринку.

Quote«Ми продовжуємо розглядати варіанти, але це стало складніше. Спочатку йшлось про те, залишатися компанії на ринку чи ні, а підприємству потрібно сплачувати податки. Сьогодні до цього додалося більше тонких нюансів», – сказав виконавчий директор Reckitt Кріс Ліхт.

Від виходу з російського ринку західні компанії зупиняє, зокрема, сумний досвід Carlsberg і Danone, активи яких заарештували після оголошення про плани виходу. Зрештою Danone продав російські активи родичу Рамзана Кадирова і зі значною знижкою, а Carlsberg досі судиться з росією.

У березні 2022-го PepsiCo оголосила, що призупинила продаж і виробництво свого флагманського напою в росії, проте продовжує керувати молочним бізнесом у країні, у якому працюють 20 тис. безпосередньо і ще 40 тис сільськогосподарських працівників – опосередковано.

Найбільший західний банк у росії Raiffeisen Bank International не тільки не закриває свій російський бізнес, але й збільшує прибутки та набирає персонал. За це США погрожують відключити банк від доларової системи, якщо він не прискорить вихід з рф.

Нагадаємо, дев’ять великих європейських банків досі працюють у росії. The Page розповів, чи планують вони покинути країну-агресора.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉