Facebook Pixel

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Компанія Danone нарешті знайшла спосіб вийти з ринку рф. Французи планують продати російський бізнес компанії 29-річного Мінтімера Мінгазова (Татарстан), якого пов’язують з племінником лідера Чечні Рамзана Кадирова, повідомляє Financial Times.

Посилаючись на документи, FT пише, що Danone продає свій бренд Life & Nutrition російській молочній компанії «Вамін Татарстан» Мінгазова.

Мінтімер Мінгазов був призначений до правління Life & Nutrition влітку 2023 року, невдовзі після того, як кремль передав контроль над бізнесом Якубу Закрієву, 33-річному племіннику Кадирова. Таким чином москва помстилася за західні санкції.

У листі на ім’я міністра сільського господарства рф Дмитра Патрушева Айрат Мухамадєєв, директор нової компанії, що належить «Вамін Татарстан», повідомляє: його компанія заплатить 17,7 млрд рублів ($191,5 млн) за контроль над російським підприємством Danone. 7,7 млрд рублів з цієї суми підуть на обслуговування боргу за операції в рф, решта — на оплату капіталу Danone у компанії.

Мухамадєєв зазначив, що продаж відбудеться з 56%-вим дисконтом до ринкової вартості бізнесу.

Французька група дійсно готова до угоди, свідчать джерела FT, проте Danone відмовився від офіційних коментарів.

Спочатку продаж має схвалити мінсільгосп рф, потім — спеціальний урядовий підкомітет, який курує вихід західних компаній. Заявки багатьох західних компаній були відхилені або їхні угоди розпалися через розбіжності в російському уряді, тому наразі невідомо, чи вдасться це зробити Danone.

Айрат Мухамадєєв також додав, що для забезпечення «безперервності» свого колишнього російського бізнесу Danone надаватиме підтримку до кінця липня наступного року: Life & Nutrition продовжує локалізувати виробництво певних інгредієнтів, щоб зберегти «високу якість продуктів, до якої звикли російські споживачі».

Як росія експроприює Danone

Danone вже списав понад 700 млн євро з російського бізнесу після його арешту. Ще 500 млн євро пішли у «мінус» у липні 2023-го через падіння вартості рубля.

Danone спочатку планував залишитися в країні. але в жовтні 2022 року Danone оголосив про пошук покупця. Тоді французи були готові списати до 1 млрд євро.

Quote«Раніше російський бізнес давав 6% виручки і 4-5% прибутку Danone. Скільки він коштує зараз, невідомо. Якщо вони отримають будь-яку суму більшу за нуль, це перевищить очікування більшості людей», — коментує Уоррен Акерман, аналітик Barclays.

Сім місяців тому путін видав указ про передачу російських підприємств Danone і Carlsberg під «тимчасове зовнішнє управління».

Carlsberg зробив декілька бурхливих публічних заяв та запустив арбітражний процес, через що два колишніх російських топменеджери компанії потрапили за ґрати.

Водночас в Danone сім місяців фактично керував попередній менеджмент, попри офіційне визнання нового чеченського керівництва. Стосунки з головним офісом Danone у Франції залишились «відносно щирими», як їх описують знайомі з ситуацією.

В раду директорів Life & Nutrition входять, окрім Мінгазова та Закрієва (з листопада 2023-го під санкціями США), ще два помічники Кадирова. Це колишній заступник міністра сільського господарства Чечні Руслан Алісултанов та Яків Хачанян, молодий бізнесмен з Казані.

В інстаграмі Мінгазова є спільні фото із племінником Кадирова та міністром національної політики, зовнішніх зв’язків і преси Чечні, на іншому фото він у напіввійськовому однострої із шевроном Z — символом російської агресії в Україні. Мінгазов має «подяку» за «заслуги» від російської окупаційної влади Донецької області.

29-річний Мінтімер Мінгазов володіє 100% акцій «Вамін Татарстан». При штаті менше 50 співробітників компанія отримала прибуток у 6,5 млн рублів та дохід в 7,3 млрд рублів у 2022 році.

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею

Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею Thumb Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею Thumb Danone продає активи в росії бізнесмену, пов'язаному з Чечнею Thumb
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉