Facebook Pixel
IT

Апеляційний суд скасував арешт 19,8% акцій Lifecell

16 квітня Апеляційний суд Києва скасував арешт частки у 19,8% акцій компанії Lifecell та 100% акцій Paycell. Останні належать підсанкційному російському олігарху Михайлу Фрідману.

Про це пише ЕП.

«Арешт корпоративних прав Lifecell і Paycell скасовано. Зняття арешту дозволяє власнику на свій розсуд розпоряджатися своїм майном», — повідомив представник Turkcell Максим Шевердін.

Скасування арешту lifecell: деталі

Нагадаємо, що 9 жовтня за матеріалами Служби безпеки суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн. Серед них були і 19,8% акцій компанії Lifecell.

У січні 2024 року стало відомо, що французька компанія NJJ Capital, яка належить Ксав'є Нілу, погодилася на придбання українських активів турецького оператора Turkcell за $500 млн,

Також Французька інвесткомпанія NJJ Holding у березні 2024-го отримала схвалення від регулятора на придбання «Датагруп-Volia».

96,13% акцій компанії «Датагруп-Volia» перебувають у власності фонду Horizon Capital під керівництвом Олени Кошарної, решта 3,87 – належать гендиректору «Датагруп-Volia» Михайлу Шелембі.

Після закриття угоди консорціум, яким керує NJJ, планує об’єднати «Датагруп-Volia» та Lifecell. Злиття відбудеться після схвалення регулятором, після чого 100% активів, зареєстрованих в Україні, належатимуть NJJ Holding.

Фонд Horizon Capital разом з Михайлом Шелембою інвестуватимуть у платформу, щоб зберегти міноритарну частку та стати локальними партнерами Ксав'є Ніеля та NJJ в Україні.

У березні 2024 року Антимонопольний комітет виявив підстави для заборони на придбання DVL Telecom, що входить до французької групи NJJ, контролю над групою «Лайфселл».

Згодом повідомлялося, що угода з продажу lifecell, ймовірно, буде закрита до вересня 2024 року. Продаж відбудеться лише тоді, коли держава стягне у свою користь пакет акцій компанії, що опосередковано належить підсанкційному російському олігарху Михайлу Фрідману та його партнерам.

Яка доля Фрідмана зараз

Фрідман входить до переліку санкцій ЄС через вторгнення росії в Україну. ЄС називає Фрідмана «провідним російським фінансистом і помічником найближчого оточення путіна».

20 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти 1374 компаній та 256 російських бізнесменів. Серед них і Михайло Фрідман, який володіє ABH Ukraine Limited. Шляхом санкцій його активи в Україні віддано на розпорядження АРМА.

3 грудня 2022 року Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії затримало Михайла Фрідмана.

Олігарху було висунуто звинувачення у відмиванні грошей, змові з метою обману Міністерства внутрішніх справ і наданні неправдивих свідчень. Його відправили під домашній арешт.

4 квітня 2023 року Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA) припиняє два з трьох напрямів розслідування щодо російського мільярдера Михайла Фрідмана після 4 місяців арешту. Російський олігарх і досі перебуває у Великій Британії.

18 серпня 2023 року БЕБ склало підозру російському олігарху у відмиванні 100 млн грн Sense Bank.

5 вересня 2023 року Служба безпеки України склала підозру на російського олігарха Михайла Фрідмана. Його підозрюють у фінансуванні війни проти України. За даними правоохоронців, банк Фрідмана у росії Альфа-Банк кредитує російських військових та оборонні підприємства рф. А фірми олігарха постачають у російські військові частини сухпайки, одяг та іншу продукцію під торговим знаком «армия россии».

Чим володіє Фрідман в Україні

В Україні Фрідман володіє національним оператором «Київстар» та IDS Ukraine, найбільшим виробником бутильованої води. Останній належить бренд «Моршинська».

У червні 2022 року суд заарештував 100% акцій українських бізнесів групи IDS Ukraine. Восени того самого року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало в управління заарештовані корпоративні права. У лютому 2023 року АРМА оголосило конкурсний відбір управителя для арештованих активів, а 14 квітня обрало оцінювача для них.

Фрідман вийшов із ради директорів Veon, що володіє «Київстаром», одразу після вторгнення (наприкінці лютого 2022 року). Але й далі володіє часткою Veon. Тоді ж у лютому 2022 року доля Фрідмана у VEON була заморожена відповідно до санкцій США та ЄС.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉