Не війна зробила нас такими: для 92% українців людське життя є найвищою цінністю

92% українців вважають людське життя найвищою цінністю. Фото: ukrinform.com

Переважна більшість населення України, а саме 92%, називають найвищою цінністю людське життя. Про це свідчать дані нового дослідження Gradus Research.

У той же час 89% назвали найвищою цінністю свободи та права людини, 86% — взаємну допомогу, 82% — взаємну довіру й 71% суспільну злагоду.

А от виконання розпоряджень керівництва найважливішим вважає лише третина населення України (37%). При цьому найвищий показник необхідності виконання розпоряджень керівництва спостерігається серед людей віком 25-34 роки.

92% українців вважають людське життя найвищою цінністю. Джерело: Gradus Research

Ці дані вкотре підтверджують сучасні тенденції в українському суспільстві, а саме зростання взаємної довіри та альтруїзму, збільшення значущості суспільних інтересів у порівнянні з власними.

«У складні часи в суспільстві посилюється важливість наявності «здорових» моральних цінностей та світогляду. Війна, несучи багато втрат та страждань, сприяє тому, що українці гостріше почали усвідомлювати цінність людського життя, гуманістичних принципів та конструктивних взаємовідносин. Чи зробила нас такими війна? Ні, не зовсім. Все це не з’явилося вчора чи після 24 лютого, українці й раніше жили із подібним сприйняттям світу, просто зараз воно викристалізувалось», — зазначила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка Gradus Research.

Також досить високий рівень спостерігається і щодо дотримання ключових цінностей демократичного суспільства. Так, понад 90% українців називають важливим дотримання поваги до прав людини та людської гідності, принципів свободи та рівності між людьми. Для 85% важливе дотримання принципів демократії, а для 80% — верховенства права. А от частка тих, хто не погоджується з цими засадами, є неймовірно низькою — всього 4%.

Дотримання яких основних принципів важливе для українців. Дослідження Gradus Research


Читати на The Page