Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як змінилася довіра українців один до одного за час війни – дослідження

Як війна вплинула на довіру у суспільстві — опитування. Фото: Pixabay

Як війна вплинула на довіру у суспільстві — опитування. Фото: Pixabay

Компанія Gradus Research дослідила, як російсько-українська війна вплинула на довіру українців один до одного. Результати свідчать про істотні зміни в українському суспільстві з 24 лютого, що відбулися на тлі бойових дій у країні.

Так, якщо в жовтні минулого року лише 45% громадян могли сказати, що довіряють людям, нині цей показник зріс до показника 63%. Істотних змін зазнав і рівень довіри населення щодо осіб, які мешкають у межах одного населеного пункту. Кількість таких збільшилася до 62% із 32% торік. Довіра до сусідів вийшла на показник 67%, а до знайомих аж до 80%.

Рівень довіри до інших людей. Фото: Gradus

Рівень довіри до інших людей. Фото: Gradus

Про зміни в суспільстві свідчать також і показники залученості наших співгромадян до допомоги тим, хто її потребує, – війську, державі та українцям, які через війну опинилися в складних умовах. Дані свідчать, що 43% респондентів не змогли проігнорувати заклики про допомогу в соцмережах, 39% — донейтили на благодійність, третина опитаних переказували кошти, щоб допомогти зовсім незнайомим людям.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Залученість до допомоги (волонтерство, благодійність). Фото: Gradus

Залученість до допомоги (волонтерство, благодійність). Фото: Gradus

Фахівці Gradus Research підрахували, що 75% допомоги вимушені переселенці в Україні отримали саме від пересічних громадян.

Quote«В Україні відбувається консолідація суспільства, і рівень довіри, що зростає, дає змогу українцям легше координуватися, донатити на рахунки незнайомців і звертатися по допомогу не лише до людей із кола своїх друзів. А найголовніше — розв'язувати проблеми національної значущості на рівні «людина — людина». Без довіри це все було б неможливим», — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка Gradus Research.

Коментарі

Всі новини