Компанія Gradus Research дослідила, як російсько-українська війна вплинула на довіру українців один до одного. Результати свідчать про істотні зміни в українському суспільстві з 24 лютого, що відбулися на тлі бойових дій у країні.
Так, якщо в жовтні минулого року лише 45% громадян могли сказати, що довіряють людям, нині цей показник зріс до показника 63%. Істотних змін зазнав і рівень довіри населення щодо осіб, які мешкають у межах одного населеного пункту. Кількість таких збільшилася до 62% із 32% торік. Довіра до сусідів вийшла на показник 67%, а до знайомих аж до 80%.

Рівень довіри до інших людей. Фото: Gradus
Про зміни в суспільстві свідчать також і показники залученості наших співгромадян до допомоги тим, хто її потребує, – війську, державі та українцям, які через війну опинилися в складних умовах. Дані свідчать, що 43% респондентів не змогли проігнорувати заклики про допомогу в соцмережах, 39% — донейтили на благодійність, третина опитаних переказували кошти, щоб допомогти зовсім незнайомим людям.

Залученість до допомоги (волонтерство, благодійність). Фото: Gradus
Фахівці Gradus Research підрахували, що 75% допомоги вимушені переселенці в Україні отримали саме від пересічних громадян.
«В Україні відбувається консолідація суспільства, і рівень довіри, що зростає, дає змогу українцям легше координуватися, донатити на рахунки незнайомців і звертатися по допомогу не лише до людей із кола своїх друзів. А найголовніше — розв'язувати проблеми національної значущості на рівні «людина — людина». Без довіри це все було б неможливим», — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка Gradus Research.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також