Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як змінилося ставлення українців до свобод під час війни – дослідження

Як змінилося ставлення українців до свобод. Фото: Pixabay

Як змінилося ставлення українців до свобод. Фото: Pixabay

Як змінюється ставлення українців до свобод, які ще часто називають «ліберальними цінностями». Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування щодо ліберальних цінностей і проаналізувала динаміку змін проти довоєнного періоду.

Перший інсайт дослідження — люди визнають, що припинили контролювати своє життя та не можуть взяти на себе відповідальність за те, що відбувається. На думку 54% їхнє життя залежить від зовнішніх обставин більше, ніж від них самих. Два роки тому таких було 40%. Майже вдвічі збільшилася кількість громадян (з 28% до 48%), що не несуть жодної відповідальності за стан справ у своєму місті чи селі.

doslidzhennya-gradus-14072022.png


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Зростає рівень невизначеності в суспільстві. Значно побільшало відповідей «Важко відповісти». І це цілком закономірно, адже поточна ситуація призводить до активної переоцінки особистої позиції з багатьох питань», — зазначає засновниця та директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.

В також констатує усвідомлення важливості зміцнення оборонної функції держави. На питання «Якщо б у Вас була можливість збільшити фінансування армії або освіти та культури, що б Ви підтримали?» варіант «Армія» обрали 66% опитаних. Два роки тому цю альтернативу підтримували 29% респондентів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Війна, безперечно, вплинула на єдність українців і підтримку національної ідеї. За перехід на повне навчання українською в школах і ВНЗ України висловлюються 73% опитаних проти 67% позаминулого року.

Ті, хто в 2020 році не підтримував декомунізацію, зараз вагаються або вважають за потрібне її проведення. На позиції противників декомунізації лишаються тільки 11% респондентів замість 28% у 2020 році.

doslidzhennya-2-gradus-14072022.png

Стабільно високим залишається бажання людей розуміти тенденції розвитку країни, бачити її перспективи — 94% у 2020 році та 93% респондентів про це говорять зараз. Аналогічна ситуація й із незалежністю в судженнях, вчинках, справах — до неї прагнули 94% опитаних два роки тому і 93% займають таку саму позицію сьогодні.

Результати опитування також вказують на те, що зростає рівень альтруїзму та залученість українців до допомоги іншим. Про свою участь у благодійницькій чи волонтерській діяльності загалом повідомили 64% опитаних, у 2020 році таких було 47%. Більше людей почали ставити інтереси групи, колективу вище за свої власні інтереси — у серпні 2020 року таку позицію обирали 39% українців, а зараз — 44%.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст із понад 50 тис. жителів віком 18 — 60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіону. Період проведення поля: 21 — 22 червня 2022 року, розмір вибірки — 1000 респондентів.

Коментарі

Всі новини