Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як до українських мігрантів ставляться за кордоном. Дослідження

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

До біженців ставляться доброзичливо

З опитаних українських мігрантів, як внутрішніх, так і зовнішніх, 85% оцінили ставлення до себе населення тієї місцевості, куди вони виїжджали через війну, як доброзичливе. Про це йдеться у дослідженні Gradus Research.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну більше 7,7 млн українців були змушені покинути свої домівки і переміститись в інші регіони країни. Ще 7,5 млн громадян довелось шукати прихистку у сусідніх країнах.

За даним дослідження Ipsos «Flash Eurobarometer», 89% європейців симпатизують українцям та 88% підтримують надання прихистку жертвам війни в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Таке ставлення аналітики схильні пояснювати спорідненістю культур та менталітету, а також «рефлексом гуманності», який увімкнула війна в жителях Європейського Союзу. Серед інших причин — територіальна близькість воєнних дій та очікування європейців, що після закінчення війни українці повернуться додому.

Разом з цим, 65% тих, хто виїхав за кордон та ще не повернулися в Україну, проте прагнуть повернутися за першої можливості. Тих, хто прагне залишитися на новому місці проживання – 8%.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote"Попри те, що українці, що поїхали, визнають чисельні переваги західного устрою, більшість з них продовжують подумки линути додому і воліють повернутися в Україну якнайшвидше. Що ж до внутрішньої міграції, вже зараз можемо говорити про нівелювання регіональних відмінностей та сприяння ще більшій єдності українського суспільства», — коментує засновниця і директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.

60% респондентів продовжує жити у власному житлі, 16% орендують, 13% живуть у знайомих.

Проте хороше ставлення та перебування поза зоною бойових дій не дають українцям почуватися в безпеці. Загалом лише близько третини респондентів відчувають себе у безпеці. 46% респондентів декларує, що вони відчувають небезпеку час від часу.

55% тих, хто переїхав за кордон відчувають себе у безпеці, серед групи внутрішньо переміщених осіб цей показник становив 25%.

Повні результати опитування — на сайті Gradus Research, за посиланням.

Коментарі

Всі новини