Facebook Pixel

Вибори у Франції завершилися сенсаційним програшем ультраправих

Вибори у Франції завершилися сенсаційним програшем ультраправих

Вибори у Франції завершилися сенсаційним програшем ультраправих

У неділю 7 липня у Франції пройшов другий тур виборів до Національних зборів (нижньої палати парламенту) Франції. Країна опинилася перед перспективою «підвішеного парламенту» і перспективою розпочати з понеділка переговори щодо формування уряду після того, як несподіваний лівий сплеск заблокував прагнення Марін Ле Пен привести до влади ультраправих. Про це пише Reuters.

Лівий Новий народний фронт (НФ) став домінуючою силою в Національних зборах після недільних виборів, але оскільки жодна з груп не забезпечила собі робочої більшості, можливості включають формування НФ уряду меншості або створення широкої, громіздкої коаліції.

Результат виборів завдав болючого удару по президенту Еммануелю Макрону і залишає другу за величиною економіку єврозони в підвішеному стані, провіщаючи період політичної нестабільності всього за кілька тижнів до того, як Париж прийматиме Олімпійські ігри.

В результаті Макрон отримав надзвичайно фрагментований парламент, що має послабити роль Франції в Європейському Союзі та за його межами, а також ускладнити просування внутрішнього порядку денного.

Результати другого туру виборів до Національних зборів Франції

Результати другого туру виборів до Національних зборів Франції

Ліві отримали 182 місця, центристський альянс Макрона — 168, а «Національне об'єднання» (НО) Ле Пен та її союзники — 143, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, на які посилається газета Le Monde.

Прем'єр-міністр Габріель Атталь заявив, що подасть у відставку, але неясно, чи прийме її президент негайно, зважаючи на те, що перед ним стоїть складне завдання сформувати уряд. Атталь сказав, що він хотів би залишитися на посаді в ролі тимчасового виконувача обов'язків.

Quote«Я, звичайно, буду виконувати свої обов'язки стільки, скільки буде потрібно — інакше не може бути напередодні такої важливої для нашої країни дати (Олімпіади)», — сказав Атталь, коли стало зрозуміло, що альянс Макрона зазнав прикрої поразки.

Партії, що входять до складу НФП — Французька комуністична партія, ліворадикальна «Нескорена Франція», «Зелені» і Соціалістична партія — зустрілися вночі для перших переговорів про те, як діяти далі.

Лідер «Нескореної Франції» Жан-Люк Меленшон заявив, що новий прем'єр-міністр має походити з НФП. Однак блок не має лідера, а партії, що входять до нього, сильно розділилися в думках щодо того, кого вони могли б обрати на посаду прем'єр-міністра.

Деякі відомі центристські діячі, зокрема Едуард Філіпп, колишній прем'єр-міністр при Макроні, заявили, що готові працювати над пактом для забезпечення стабільного уряду.

Як на вибори у Франції відреагував євро

Євро впав у неділю після того, як були оголошені результати голосування.

Quote«Коли мова йде про законодавчу спроможність Франції, дійсно виникне вакуум», — сказав керівник відділу валютного аналізу Monex Europe в Лондоні Саймон Харві.

Для «Національного об'єднання» Ле Пен цей результат був далеким від тих тижнів, протягом яких соціологічні опитування постійно прогнозували її впевнену перемогу.

Ліві та центристські альянси співпрацювали після першого туру голосування минулого тижня, знявши десятки кандидатів з тристоронніх перегонів, щоб створити єдиний антирейтинг проти «Національного об'єднання».

У своїй першій реакції лідер «Національних сил» Джордан Барделла, ставленик Ле Пен, назвав співпрацю між антирейтинговими силами «ганебним альянсом», який, за його словами, паралізує Францію.

Ле Пен, яка, ймовірно, буде кандидатом від партії на президентських виборах 2027 року, заявила, що недільне голосування, на якому «Національне об'єднання» отримало значну перевагу порівняно з попередніми виборами, посіяло насіння на майбутнє.

Quote«Нашу перемогу лише відтермінували», — сказала вона.

На думку експертів, тепер стало зрозуміло, що вся ця істерика про ультраправу загрозу була не більше ніж способом консолідувати і мобілізувати весь лівий і центристський електорат.

Що означають результати виборів для України?

Для України ці вибори означають, що ніяких ультраправих, яких публіка підозрює в симпатіях до путіна, при владі не буде, і допомога як ішла, так і буде йти. І, можливо, це сталося саме через фактор путіна. І справа вже не тільки в тому, що він реально творить в Україні та по всьому світу, а в тому, що він став персонажем масової культури, таким собі «Лікарем Зло», карикатурним диктатором із закривавленими руками і величезними іклами в хижій пащі. Тому ультраправі і втрачають тільки навіть на підозрі в симпатіях до путіна. Тому європейський обиватель йде і голосує за лівих і центристів, ну ще можливо за поміркованих правих. Але аж ніяк не за тих, на кому стоїть клеймо «друга Путіна». Навіть якщо це вже давно не так...

Подякувати 🎉