11 жовтня у світі відзначають Міжнародний день дівчаток, День камінг-ауту, в Північній Македонії – День народного повстання. У Львові академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка відзначає День університету.
нагадує, які історичні події відбулися 11 жовтня в Україні та світі.

У 1311 році пери (шляхта) і духовенство Королівства Англія обмежили владу короля Едуарда II так званими Ордонансами (Les noveles Ordenances). Після поразок у Шотландії лорди, які до того ж були незадоволені грабіжницькою королівською фіскальною політикою, забрали на себе більшість адміністративних прерогатив короля. Ордонанси перенаправили доходи від мит та податків з особистої скарбниці короля до державного казначейства. Сам король Едуард II прийняв ці обмеження лише під примусом. Почалася довга боротьба за їх скасування, яка завершилася тільки після страти у 1322 році графа Томаса Ланкастерського – лідера перської опозиції.
375 років тому, у 1649 році, війська Англійської Співдружності під командуванням Олівера Кромвеля увірвалися в ірландське місто Вексфорд після зриву мирних переговорів. Англійські протестанти вбили понад 2000 військових Ірландської Конфедерації. Близько 1500 цивільних загинули під час погромів або потонули, намагаючись втекти через річку Слейні.
Як фермер винайшов фотоплівку Kodak
У 1881 винахідник Девід Гендерсон Г'юстон з Північної Дакоти, США, запатентував першу фотоплівку. Г’юстон, син фермера-орендаря, отримав свій перший патент на камеру за 14 років до того. На власній фермі він встиг розробити покращену конструкцію дискового плуга та вивів новий сорт пшениці, але основним його інтересом залишалася фотографія. Його розробками зацікавився Джордж Істман, засновник компанії Kodak, який викупив у Г’юстона 21 патент на камеру, включно з портативною камерою. Гонорари за патенти фермер-винахідник отримував до кінця життя.
Але чи не головним винаходом Девіда Г’юстона стала саме фотоплівка. 11 жовтня 1881 року він отримав патент № 248179 на фотоапарат: «камера, внутрішній кінець якої має ємність, що містить рулон сенсибілізованого паперу або будь-яку іншу відповідну тканину, таку як желатин або будь-який більш міцний матеріал, який можна проявити, і порожня котушка, на яку чутлива стрічка намотується так само швидко, як на неї діє світло».
Поєднавши портативну камеру з рулонною плівкою, компанія Eastmen-Kodak незабаром представила свою першу камеру Kodak з гаслом «Ви натискаєте кнопку, ми робимо решту».
До речі, як кажуть, саме Г’юстон придумав назву Кодак, скоротивши назву штату Північна Дакота: North Dakota – NoDak – Kodak. Істмену це слово сподобалося енергійністю та незвичністю.
Новий фотоапарат, який продавався за $25, дозволив робити хороші знімки будь-якому любителю. Він був маленьким, легким і поставлявся з рулоном плівки, достатнім для 100 знімків. Відзнявши плівку, треба було надіслати всю камеру на обробку та «перезавантаження» свіжим рулоном, що коштувало $10. Саме так почався прибутковий бізнес фотопроявлення.
Eastman Kodak процвітав, а Г’юстон помер багатою людиною у 1906 році.

Цей день в історії: 11 жовтня 1881 року фермер Девід Г'юстон запатентував камеру з рулоном фотоплівки
У 1887-му американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах
У 1921-му в Києві була створена незалежна від російської православної церкви Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ).
У 1931-му в СРСР ухвалено рішення про повну ліквідацію приватної торгівлі.
У 1986 році президент США Рональд Рейган і генсек ЦК КПРС Михайло Горбачов зустрілися в Ісландії для переговорів про скорочення арсеналів ядерної зброї і зброї масового знищення в Європі. Переговори в Рейк'явіку стали значним етапом завершення Холодної війни.
У 2018-му Вселенський Патріархат підтримав надання автокефалії Українській православній церкві.