Facebook Pixel

Податкова амністія Зеленського: Рада ухвалила перший пакетний закон — валютний

Автор
Завдання закону — вирішити спірні питання в сфері валютного регулювання. Фото: Flickr

Завдання закону — вирішити спірні питання в сфері валютного регулювання. Фото: Flickr

Верховна Рада ухвалила в другому читанні перший із законів, спрямованих на впровадження так званої податкової амністії. За документ № 5155, який вносить зміни до статті 16 закону «Про валюту та валютні операції», проголосували 255 нардепів.

Завдання закону — вирішити спірні питання у сфері валютного регулювання. Він став наслідком законопроєкту про добровільне декларування активів фізичних осіб.

Закон скасовує штрафи за порушення валютного законодавства або нормативно-правових актів НБУ. Але тільки щодо тих українців, які погодилися скористатися податковою амністією та добровільно задекларували своє майно.

Telegram Logo

Наступний крок за Нацбанком: за два місяці регулятор повинен привести у відповідність до нового закону свої нормативні акти (укази, розпорядження тощо).

Контекст. 30 березня Верховна Рада ухвалила як основу законопроєкт про добровільне декларування активів фізосіб із 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 року. Також депутати підтримали законопроєкти № 5355 і 5356, що стосуються податкової амністії.

Податкова амністія, провести яку планують ще з 2019 року, дасть змогу українцям, які приховують свої доходи, добровільно їх задекларувати. Добровільна ж декларація дасть можливість уникнути покарання за ухилення від сплати податків. Передбачається, що декларування прихованих активів допоможе швидко детінізувати економіку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини