Зміцнення гривні та відмова Трампа від переговорів із демократами — підсумки тижня

Аналітик TeleTrade

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Тиждень видався досить насиченим. Дональд Трамп опублікував твіт, у якому відмовився далі вести переговори з демократами, які контролюють Палату представників, щодо нових економічних стимулів.

На цих заявах вартість ринкових активів пішла різко вниз, бо інвестори розраховували на додаткову підтримку з боку уряду.

Утім, американський президент досить швидко передумав: у новому твіті він висловив бажання підписати відповідний законопроєкт у будь-яку мить.

Хай там як, але міністр фінансів і спікер Палати представників відновили переговори, але все ще незрозуміло, якого прогресу, якщо він, звісно, є можливим, вони встигли досягти.

Демократи знищили в зародку ініціативи Сенату США щодо підтримки усічених стимулів, спрямованих, зокрема, і на підтримання авіаційної галузі, та наполягають на повноцінному пакеті.

Через хворобу Трампа виникає невизначеність щодо подальших дебатів — чинний президент відмовляється брати участь у віртуальних зустрічах.

Напередодні виборів на ринках зберігається напруженість: учасники ринку вважають за краще не робити активних дій та йдуть у безпечні активи, як-от долар. Унаслідок чого тиск на валюти країн, що розвиваються, посилюється.

В останні дні курс гривні трохи зміцнився після майже невпинного зростання з початку вересня, але потенціал для подальшого зростання залишається обмеженим.

Судячи з усього, до кінця року курс все-таки підійде до закладеної в бюджеті на 2020 рік позначки 29,5 грн за долар. Зараз спостерігається сезонне збільшення попиту на валюту, зокрема внаслідок виплат держборгу та дивідендів, та й зовнішні чинники потребують багато кращого.

Крім політичного ризику, негативний вплив чинить зростання кількості інфікованих коронавірусом, який уже зараз сприяє введенню карантинних заходів у низці країн.

Влада Франції, Іспанії, Німеччини та Чехії висловлює серйозну стурбованість різким зростанням кількості хворих у країні.

Водночас прем'єр-міністр Великої Британії повідомив, що низка локальних карантинних заходів, введених кілька днів тому, не призвели до відчутного позитивного ефекту.

Нафтовий ринок відновлюється на тлі наближення урагану «Дельта» до узбережжя Мексиканської затоки — виробництво майже 1,5 млн барелів на добу було припинено, як і страйки нафтовиків у Норвегії.

За минулий тиждень котирування зміцнилися на 10% — до $43 за барель, але щоби продовжити зростання до серпневих значень у $46 за барель, їм потребуватимуться досить серйозні причини. Середня вартість А-95 на українських заправках збільшилася за минулий тиждень на 0,02 грн.

Володимир Зеленський підписав низку угод у Лондоні: про вільну торгівлю, стратегічне й політичне партнерство.

Наразі доводиться говорити лише про репутаційну вигоду поїздки для українського президента, адже укладені договори фактично не передбачають якихось істотних змін у торгових відносинах між двома країнами.

Крім того, Велика Британія все ще намагається домовитися з торгових питань із ЄС і навряд чи має повноцінне право на укладення подібних угод «за спиною» європейських колег, отже, до питання торговельних преференцій можуть повернуться тільки наступного року.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора