Facebook Pixel

Огляд ринків. Brexit, падіння гривні та 33 млн випадків COVID

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Поточний тиждень є перехідним — закінчується вересень і починається жовтень. Є таке визначення в біржовій роботі — фіксація прибутку.

Так от, під завершення календарного періоду може відбуватися фіксація прибутку. А отже, за появи будь-яких інформаційних тригерів волатильність торгів за валютами, металами, енергоресурсами зростатиме.

З новин, які можуть стати таким тригером волатильності, насамперед потрібно пам'ятати про Brexit.

По-друге, моніторити будь-які повідомлення щодо поширення коронавірусу та готовності різних країн закривати/обмежувати економічну активність держави.

По-третє, важливими є будь-які повідомлення про внутрішню та зовнішню політику США, що може стати причиною для сильніших розпродажів на фондовому ринку Америки та, як наслідок, спровокувати розпродажі на ринках менш розвинених країн.

Потім, уже в четверту чергу, варто звернутися до звітності по всьому світу, якої буде багато, починаючи із середи, 30 вересня.

Останній запланований раунд переговорів щодо Brexit починається в понеділок, 28 вересня, й обидві сторони попереджають, що необхідно досягти прогресу, щоби вкластися в жовтневий кінцевий строк для торгової угоди.

Європейський Союз заявляє, що Велика Британія має прийняти деякі ключові вимоги блоку, а Британія висловила надію на те, що в спірних питаннях може бути досягнуто певного прогресу.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вимушений вести серйозні переговори, бо він також стикається з рівнем безробіття, що зростає, критикою реакції свого уряду на пандемію та повстанням у його власній партії через надзвичайні повноваження щодо COVID-19. Усе це в сукупності призводить до падіння його рейтингів в опитуваннях.

Українська гривня і далі знижуватиметься щодо долара США з прицілом на рівень 30 грн.

Уже в понеділок, 28 вересня, НБУ встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 28,27 грн (+0,02 копійки проти даних п'ятниці), а євро — 32,88 грн, що демонструє зростання долара та помірне зниження євро (+ 0,01 копійки).

Негативна тенденція для української гривні зумовлена відсутністю перспективи зростання економіки, затримкою зовнішнього кредитування та поступовим зростанням девальваційних настроїв у країні.

Зазначимо, що це важливий тиждень для інвесторів у європейські облігації. Німеччина та Франція оновлять свої плани випуску в понеділок, після чого увага зосередиться на Європейському центральному банку.

Президент ЄЦБ Крістін Лагард має взяти участь у слуханнях у Європейському парламенті в понеділок, а потім у середу відбудеться конференція ЄЦБ та його спостерігачів.

Там інвестори в облігації шукатимуть ключі до розгадки можливого розширення програми купівлі облігацій на пандемію та будь-які розбіжності з приводу того, чи варто найближчим часом додати додаткову підтримку, чи дочекатися додаткових доказів того, що це є необхідним.

Можливо, що і євро припинить низку розпродажів на тлі цих новин.

Ситуація щодо поширення коронавірусу не поліпшується. Глобальні випадки захворювання на COVID-19 перевищили 33 млн, а кількість інфікованих в Індії досягла 6 млн.

Офіційна кількість загиблих у всьому світі наблизилася до одного мільйона, хоча є думка, що реальне число може бути майже вдвічі більше.

Лондонська Times повідомила, що Велика Британія готується до введення соціальної ізоляції на більшій частині півночі країни та, можливо, у Лондоні на тлі другої хвилі.

Натомість прем'єр- міністр Австралії закликав скасувати подальші обмеження після того, як Мельбурн скасував комендантську годину.

Таїланд продовжив дію своїх надзвичайних правил до жовтня. Ці новини сукупно є чинником волатильності на фондовому ринку США та збережуть свою значущість у жовтні.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора