Крістін Лагард закликає ЄС збільшити державні витрати для виходу з економічної кризи

Глава ЄЦБ Крістін Лагард закликає уряди країн ЄС збільшити державні витрати, щоб вийти з економічної кризи.

«Уряди єврозони повинні продовжувати впроваджувати м'яку грошово-кредитну політику збільшуючи державні витрати для підтримки відновлення після історичного економічного спаду», — передає її слова Handelsblatt.

За словами президента ЄЦБ, довіра приватного сектора в значній мірі почиває на очікуваннях державних витрат. Щедра фінансова політика має вирішальне значення для збереження робочих місць і підтримки приватних домогосподарств поки економічне відновлення не стане сильніше.

Telegram Logo

Величезні державні витрати вірний спосіб пом'якшити наслідки економічної кризи. Німеччина виглядає набагато краще, ніж інші країни, тому змогла розгорнути значні програми допомоги з щедрим фінансуванням. Але це також збільшує розмір боргу.

Політик Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) з ХДС звинуватив федерального міністра фінансів Олафа Шольца (Olaf Scholz) з СДПН в надмірних витратах державних фінансів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«За все це доведеться платити нашим дітям, і тому я настійно раджу вам бути обережними з грошима, навіть в період кризи», — зазначив він.

Мерц також критично ставиться до рішення федерального уряду продовжити короткострокову допомогу до кінця 2021 року. «Допомога по короткочасній роботі потрібна для виходу з кризи в короткостроковій перспективі. Якщо вона буде виплачуватися занадто довго, є ризик заблокувати ринок праці», — вважає він.

У розпал локдауна Лагард попереджала, що економіку єврозони очікує безпрецедентний спад — до 12% за підсумками 2020 року.

Більш того, економічний спад в ЄС буде набагато серйозніший, ніж в інших частинах світу. І до 2021 року ніяких ознак відновлення економіки Європи не з'явиться.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини