Економіка України мляво відновлюється: що тримає її на дні

Із січня по липень 2020 року падіння ВВП в Україні сповільнилося до 6,2% (за підсумками перших шести місяців року показник становив 6,5%). Про це йдеться в огляді економічної активності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за перші сім місяців року.

У документі зазначається, що в липні на тлі продовження адаптації до роботи в умовах карантинних обмежень майже всі види економічної діяльності демонструють уповільнення темпів падіння або зростання. Це стосується також роздрібного сегмента ринку.

Telegram Logo
Quote«Усе це вказує на процес поступового відновлення й на те, що більшість сфер економіки поступово приходить до тями після локдауна», — наголосили в Мінекономіки.

За перші сім місяців року зведений індекс виробництва сповільнився до 7,4% проти 7,7% за підсумками першого півріччя 2020-го. В огляді зазначається, що деякі види промислової діяльності, а саме виробництво споживчих товарів короткострокового використання й товарів енергетичної групи, сфера транспорту, а також торгівлі й сільського господарства продемонстрували уповільнення темпів падіння, однак вони так само перебувають у падінні. Наприклад, промисловість у липні впала на 4,2% (у червні було 5,6%), будівництво — на 1,1% (у червні було зростання 0,1%), сільське господарство — на 5,8 %.

Водночас у Мінекономіки зазначають, що індекс очікувань ділової активності, як порівняти із червнем, став краще.

Позитивні й негативні фактори в економіці України:

  • Позитивні: звикання до роботи в умовах адаптивного карантину і збереження відносно високої купівельної спроможності.
  • Негативні: низька інвестиційна активність, низька кон'юнктура на світових ринках чорних металів і металевих руд.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У першому півріччі ВВП впав на 6,5%, у другому кварталі — на 11% (очікувалося 14%).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини