Facebook Pixel

Падіння ВВП до 12%. Лагард попередила про безпрецедентний спад європейської економіки

Економіку єврозони чекає безпрецедентний спад через пандемію COVID-19. У 2020 році ВВП може скоротитися на 5-12%. Глибина спаду залежатиме від карантинних заходів, які встановлюють держави на своїх територіях.

Про це на пресконференції заявила голова Європейського центрального банку Крістін Лагард, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Стрімке падіння відбудеться у другому кварталі 2020-го. Найгірший сценарій передбачає, що ВВП єврозони знизиться на 15%. Економіка почне відновлюватися у 2021 році, після того, як криза, що викликана COVID-19, піде на спад».

Крістін Лагард

Крістін Лагард

Глава Європейського центробанку

Про викуп облігацій

За словами Лагард, Європейський центробанк продовжить програму викупу облігацій Pandemic Emergency Purchase Programme, яку оголосив у березні. Програма триватиме доти, доки існуватиме потреба. Лагард заявила, що цей інструмент — кращий в умовах кризи. І додала, що програму можна продовжити і на 2021 рік.

Інші програми

Лагард зазначила, що, згідно з чинними програмами Європейського центробанку, фінустанови можуть отримати кредити під негативні процентні ставки на суму близько 3 трлн євро.

Крім цього, Центробанк також продовжує реалізовувати програму кількісного пом'якшення. Згідно з нею, він викуповує активи на 20 млрд євро щомісяця. Варто також відзначити, що у березні Європейський центробанк надав додаткових 120 млрд євро. Їх він направить на те, щоб викупити активи до кінця 2020-го.

Контекст. Раніше Інститут міжнародних фінансів (IIF) спрогнозував падіння глобальної економіки у 2020-му на 1,5%, а у 2021-му – на 4,1%. Економіка України у 2020 році знизиться на 3,1%. Наступний 2021 рік стане ще складнішим – ВВП впаде на 6,4%.

Після цього глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка увійшла у рецесію, вийти з якої не вдасться раніше 2021 року.

Пізніше вона зазначила, що криза, яка була спровокована пандемією коронавірусу, призведе до найгірших економічних наслідків з часів Великої депресії (1930-ті роки). Однак глибина та тривалість кризи й досі незрозумілі.

Подякувати 🎉