Facebook Pixel

В МВФ спрогнозували найбільший обвал світової економіки з часів Великої депресії

Криза, спровокована пандемією коронавірусу, призведе до найгірших економічних наслідків з часів Великої депресії (1930-ті роки). Однак глибина і тривалість кризи і досі незрозуміла.

Про це заявила глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в промові, що відкриває весняні зустрічі МВФ і Світового банку, які цього року пройдуть в онлайн-форматі.

Про прогноз щодо зростання економіки

За словами Георгієвої, 2020 року світова економіка продемонструє негативні темпи зростання. Це буде відображено в World Economic Outlook, який вийде наступного тижня.

Глава МВФ не назвала точних цифр, однак варто зазначити, що оновлений прогноз буде далекий від опублікованого три місяці тому. У чинному наступні цифри: зростання світової економіки 2020 року на 3,3%, а 2021-го — на 3,4% (2019 року цей показник становив 2,9%).

Георгієва також зазначила: якщо раніше МВФ припускав, що цього року дохід на душу населення зросте у більш ніж 160 країнах, то зараз у 170 державах буде зафіксовано його падіння. За її словами, постраждають не тільки країни, що розвиваються, а й вже розвинені.

Про відновлення світової економіки

«Якщо в другому півріччі 2020-го пандемія піде на спад і можна буде поступово скасовувати карантинні заходи, то наступного року світова економіка частково відновлюватиметься. Але хочу підкреслити колосальну невизначеність навколо прогнозу щодо зростання економіки: його можуть погіршити в залежності від багатьох факторів, зокрема тривалості пандемії».

Крісталіна Георгієва

Крісталіна Георгієва

Директор-розпорядник МВФ

Про відтік коштів портфельних інвесторів

За останні два місяці, за словами Георгієвої, відтік коштів портфельних інвесторів з ринків, що розвиваються, склав близько $100 млрд. Це втричі більше, ніж у фінансову кризу 2008 року.

Про дії країн у боротьбі з кризою

Quote«Однак є й хороша новина. Уряди різних країн роблять рішучі дії в умовах пандемії. Бюджетні заходи, яких вжили країни всього світу з початку кризи, становлять близько $8 млрд», — заявила Георгієва.

Нагадаємо: Міжнародний валютний фонд готовий терміново виділити $50 млрд для підтримки найменш розвинених країн у боротьбі з COVID-19. Крім того, Світовий банк виділить $12 млрд державам, які входять до організації, задля допомоги їм у боротьбі з поширенням коронавірусу і подоланні його негативних економічних наслідків.

Що стосується України, то, за словами президента Володимира Зеленського, сукупне кредитування від МВФ і Світового банку може скласти $10,5 млрд.

Подякувати 🎉