Facebook Pixel

Огляд ринків: новий раунд переговорів щодо Brexit, КНР і ставки ЦБ

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Другий тиждень вересня традиційно не містить важливого інформаційного фону. Усі вагомі статистичні релізи світу проходять у перший та останній тижні місяця. Однак є на що звернути увагу.


Так, початок тижня банківським вихідним у США ставить на паузу будь-які інвестиційні рішення. Попит на золото або долар США у світі або на спекуляцію акціями й індексами буде обмеженим.

Основний біржовий гравець у світі — це Америка. Коли в Америці банківський вихідний із нагоди Дня праці, значної зміни цін на основні активи не очікуємо.

З-поміж подій, які будуть у новинному тлі понеділка, відзначимо новий раунд переговорів щодо Brexit у Лондоні та рішення за ставкою ЦБ Казахстану.

У вівторок, 8 вересня, єврозона опублікує ВВП за другий квартал, також відбудеться виступ держсекретаря США Майкла Помпео в Атлантичній раді, присвячений турне країнами Центральної та Східної Європи та викликам із боку Китаю.

Політичне тло напередодні виборів президента Америки цієї осені простим не буде. Будь-які коментарі щодо відносин між США та Піднебесною в ЗМІ можуть стати тригером для волатильності золота, єни та швейцарського франка.

У середу, 9 вересня, з політичних тригерів також чекаємо на коментарі від державної комісії США з моніторингу питань економіки та безпеки у відносинах із КНР.

Буде дано оцінку стану економіки та військового потенціалу Китаю. Додатково важливим буде рішення ЦБ Канади за відсотковою ставкою. Попередні очікування щодо того, що вона залишиться незмінною, на рівні 0,25%.

У четвер, 10 вересня, чекаємо на реліз ЄЦБ за ставкою, а також ставки ЦБ Малайзії та Сербії.

У п'ятницю, 11 вересня, проведуть зустріч міністри фінансів країн Євросоюзу, також буде озвучено рішення за ставкою ЦБ Перу.

S&P Global Ratings зі свого боку опублікує рейтинги Норвегії та України, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Польщі та Словаччини.

Для світової інвестиційної спільноти таке новинне тло не містить глобальних сюрпризів. Отже, про те, щоб упевнено купувати золото на поточних рівнях або чекати на грандіозні розпродажі на фондовому ринку США годі й говорити.

Зараз є корекція цін за різними захисними та інвестиційними активами, але причини не в класичних новинах.

Так, агресивні операції японського фінансового гіганта на ринку деривативів внесли значний внесок у ралі ринку акцій останнім часом.

Японський конгломерат останніми місяцями витратив близько $4 млрд на купівлю акцій Amazon, Netflix, Microsoft і Tesla, а впродовж останніх тижнів несподівано вийшов і на ринок деривативів.

Тобто ціни на індекси можуть повернутися до зростання в разі повернення сильних великих гравців, які вливатимуть у фондовий ринок гроші. І ми розуміємо, що причина зростання індексів — не у фактичному зростанні попиту на продукцію компаній або зростанні економік.

Для гривні другий тиждень вересня, як і перед тим, буде стабільним. На девальвацію чекати не доводиться, інфляція буде стриманою.

Важливими новинами можна вважати ситуацію навколо Білорусі, адже це може стати приводом для зміни умов авіасполучення між країнами.

Зазначимо, що зниження вартості Brent з початку року становить 35%. Водночас американська нафта WTI дешевшає цього року на 34,7%. Нафту продають, ціна знижується, перспектива подальших розпродажів є дуже ймовірною.

Причиною такої динаміки буде потенціал поширення коронавірусу по всьому світу. Це означає ймовірність нових обмежень щодо пересування людей надалі, що пізніше відповідно знову скоротить попит на нафту. Ціна надалі знижуватиметься з прицілом на $40 за Brent і $35 за WTI.

Ситуація навколо коронавірусу кращою не стає — кількість випадків зараження вірусом у США залишається стабільною. Кількість інфікованих у Великій Британії зросла найбільше за понад три місяці.

Збільшився показник і в Німеччині. У Франції спостерігається сплеск чисельності заражених, водночас учні шкіл починають повертатися в класи.

По всій Європі зростають заклопотаність і втома громадян від вірусу та обмежень, які він накладає на життя загалом. Щодо інших частин світу відомо, що Індія обігнала Бразилію як країна за другою за величиною у світі кількістю випадків зараження коронавірусом.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора