Джефф Безос став першою людиною зі статком $200 млрд

Вікторія Ролік
Авторка та засновниця Клубу фінансової грамотності

Автор оригіналу — Джонатан Пончіано

Переклад — Вікторія Ролік

Найбагатша людина у світі Джефф Безос став ще багатше, ніж будь-коли. Вранці у середу (26 серпня. — Прим. пер.) він перетнув раніше небачену межу за ті 4 декади, протягом яких Forbes веде облік чистої вартості активів.

У зв'язку зі зростанням акцій Amazon на 2% вдень у середу чиста вартість активів Безоса зросла на $4,9 млрд, зробивши його першою людиною, що володіє статком у $200 млрд у 56 років.

Telegram Logo

Станом на 13:50 за літнім північноамериканським східним часом у середу, 26 серпня 2020 року, власний капітал засновника й голови Amazon оцінюють у $204,6 млрд — це майже на $90 млрд більше, ніж у другої найбагатшої людини у світі Білла Гейтса, чий статок сьогодні оцінюють у $116,1 млрд.

Навіть з огляду на поправку на інфляцію статки Безоса, на думку Forbes, є найбільшими, які коли-небудь вдавалося накопичити. Найближче до нього Гейтс, який був першим «стомільярдером».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На верхівці міхура доткомів 1999 року, коли Microsoft досяг свого піку, чистий капітал Гейтса перевищив $100 млрд, що, за грубими підрахунками, дорівнює $158 млрд у перерахунку на сьогоднішні ціни.

Підігріті змінами у споживчій поведінці внаслідок пандемії коронавірусу акції Amazon зросли майже на 80% з початку цього року, і вартість чистого капіталу Безоса, яка ледь сягала $115 млрд станом на 1 січня, стрімко злетіла.

Безос володіє 11% акцій в Amazon, яка становить понад 90% його статків. Він також є власником Washington Post, аерокосмічної компанії Blue Origin й інших приватних інвестицій.

Безос міг би бути ще багатшим, якби не його тогорішній найдорожчий розлучний процес в історії.

Під час розлучення зі своєю колишньою дружиною Маккензі Скотт він погодився передати їй 25% своєї частки в Amazon, яка зараз оцінюється у $63 млрд.

Навіть після того, як цього року вона пожертвувала $1,7 млрд на благодійність, Скотт сьогодні залишається 14-тою у списку найбагатших людей і другою найбагатшою жінкою після спадкоємиці імперії L'Oréal Франсуази Бетанкур Маєрс.

Безос — не єдиний технологічний титан з капіталом, розміри якого виходять на якісно нові висоти. Засновник Facebook Марк Цукерберг закінчив вівторок (25 серпня. — Прим. пер.) як новий «cтомільярдер» із капіталом вартістю $103,1 млрд — за один день він додав $3,4 млрд завдяки зростанню акцій Facebook.

Це зростання тривало до обіду в середу, і на час виходу публікації стан Цукерберга збільшився ще на $6 млрд. Тепер його капітал оцінюють у $109,1 млрд.

Зараз на планеті «стомільярдерів» більше, ніж будь-коли. До Безоса, Гейтса та новоспеченого Цукерберга приєднався голова концерну LVMH Бернар Арно, який вперше увійшов до лав 12-значних капіталістів торік.

Хоча у березні на піку пандемії коронавірусу його чистий капітал знизився до $80 млрд, уже у травні він повернув свої позиції, і сьогодні його статки оцінюють у суму близько $115 млрд. Це робить його третьою найбагатшою людиною на Землі — він лише на $90 млрд є біднішим за Джеффа Безоса.

Оновлено станом на 26/8/2020, 18:05: зі звіту регулювальному органу стало відомо про те, що Безос пожертвував 7,548 акції Amazon вартістю близько $26 млн на користь неприбуткової організації, назва якої не розголошується. На час закриття торгів у середу стан Безоса складав $205 млрд.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини