Чотири IT-гіганти на тлі пандемії опублікували рекордні квартальні звіти

Другий квартал виявився вельми успішним для всієї великої інтернет-четвірки. Фото: whattonews

Другий квартал виявився вельми успішним для всієї великої інтернет-четвірки. Фото: whattonews

Другий квартал виявився вельми успішним для всієї великої інтернет-четвірки: Google, Amazon, Facebook та Apple. Після публікації звітностей їхні акції зросли на 5-6%, унаслідок чого сумарна капіталізація зросла на $250 млрд. Компанії разом отримали $28 млрд прибутку.

«Зараз IT-гіганти виглядають господарями світу, а всі інші — приблудами. Вони увійшли до кожної оселі, а коронавірусна криза дозволила їм авансом зрости за два роки вперед», — сказав Bloomberg аналітик Wedbush Securities Ден Айвз.

Найбільше з четвірки наторгувала та заробила Amazon, яка оголосила про найбільший прибуток за свою 26-річну історію. Поки офлайнові магазини закривалися та скорочували персонал, Amazon найняла 175 тис. людей.

Telegram Logo

Компанія побоювалася за фінансові показники другого кварталу, бо збиралася витратити $4 млрд на захист персоналу від COVID-19 і підтримку власних сервісів. Гроші ці вона витратила, але все одно заробила $5,2 млрд. Тож компанія подвоїла чистий квартальний прибуток, як порівняти з минулим роком. Загальна виручка Amazon зросла на 40%, як порівняти з минулим роком, і досягла $88,9 млрд.

Ринкова вартість Amazon з початку поточного року злетіла на 65%. Фондовий індекс Standard & Poor's 500 за цей період додав 0,6%.

3107-2.jpg

Додатково. Конгрес США майже шість годин допитував власників і керівників Amazon, Google, Facebook та Apple. Антимонопольні органи США вважають, що ці компанії мають монопольну владу та повинні понести покарання. Водночас Сундар Пічаї, Марк Цукерберг, Джефф Безос і Тім Кук намагалися переконати Конгрес у тому, що антимонопольні органи помиляються.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини