Amazon отримала дозвіл запустити 3236 супутників для глобальної роздачі інтернету

Amazon планує запустити 3236 супутників. Фото: «Пікабу»

Amazon планує запустити 3236 супутників. Фото: «Пікабу»

Федеральна комісія із зв'язку США (FCC) затвердила плани компанії Amazon за проєктом Kuiper. Це рішення є важливим регулюючим кроком, який дозволить Amazon почати запуск супутників, коли вони будуть готові, повідомляє компанія в своєму блозі.

Компанія планує відправити 3236 супутників на три різні висоти і заявляє, що їй потрібно всього 578 супутників на орбітах, щоб почати обслуговування.

QuoteAmazon повідомила, що вкладе не менше $10 млрд в проєкт Kuiper.

Але вона поки не сказала, хто буде запускати супутники на орбіту.

Telegram Logo

Основний власник Amazon Джефф Безос також володіє ракетної компанією Blue Origin. Однак в червні 2019 року Bloomberg повідомляв, що Blue Origin не братиме участі в проєкті.

Компанія повинна запустити половину супутників до 2026 року, щоб зберегти ліцензію FCC, а інші супутники до 2029 року. Amazon також повинна представити в FCC остаточний план по скороченню обсягу орбітального сміття.

Контекст. Amazon — одна компаній, що прагнуть запустити величезну кількість супутників на орбіту, щоб забезпечити глобальне широкосмугове інтернет-з'єднання. Найбільш помітною тут є SpaceX Ілона Маска, яка отримала схвалення FCC на запуск близько 12 000 супутників для свого проєкту Starlink. Поки вона запустила близько 500 супутників і планує почати бета-тестування системи цього літа.

Британська компанія OneWeb сподівається створити сузір'я з 650 супутників, і вже запустила 74 з них. Компанія недавно оголосила про банкрутство, але була врятована консорціумом, до складу якого входять уряд Великобританії і індійська телекомунікаційна компанія Bharti Global.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини