Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Карантинні заборони. Які з них встигли змінитися з 6 квітня?

Тарас Копистинський
адвокат АО «Матвіїв і Партнери»

З 6 квітня до 24 квітня цього року значно посилювалися карантинні заходи по Україні, а тепер карантин продовжили до 11 травня, пролонгувавши таким чином і нові обмеження.


Що цікаво, постановою від 8 квітня уряд ухвалив додаткові зміни до встановлених заборон: вніс уточнення щодо торгівельної діяльності виробами медичного призначення, назвавши такі «медичними виробами». Крім того, було частково розширено перелік дозволеної діяльності, включно з послугами хімчистки, поштовою та кур’єрською діяльністю, будівельними роботами, збиранням і заготівлею відходів.

Крім того, у пункті щодо перевезень об’єкти критичної інфраструктури замінили терміном «суб’єкти господарювання». Також було внесено зміни у перелік осіб, які потребують самоізоляції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як і раніше, це особи, які досягли 60-річного віку. Однак тепер до їхнього кола не належать особи, на яких поширюється дія закону «Про запобігання корупції»; військовослужбовці, працівники ЗСУ та інших військових утворень, а також правоохоронних органів.

Крім того, від необхідності самоізоляції звільнили осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19; забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій, які:

 • провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості;
 • мають безперервний промисловий цикл;
 • надають послуги у сферах життєзабезпечення населення (централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії та газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я);
 • є комунальними, аварійними та рятувальними службами;
 • включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави;
 • є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Таким чином, уряд розширив перелік осіб, які досягли 60-річного віку, однак не потребують самоізоляції. На них не поширюється обмеження щодо відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами на відстані понад 2 км від місця самоізоляції.

Однак такі особи зобов’язані дотримуватися загальних правил карантину.

Також уряд зазначив, що особа, яка перебуває на самоізоляції, має право звертатися за отриманням медичної допомоги.

Порядок обсервації осіб, що прибули з-за кордону

Важливою зміною є те, що уряд затвердив «Порядок проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів)».

Також важливо знати, що видатки на проживання осіб у обсерваторах (ізоляторах) можуть здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів — в тому числі за рахунок резервних фондів.

Порядок визначає механізм організації роботи місць обсервації (ізоляції), їх утримання та госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) осіб, які здійснюють перетин державного кордону, а також осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, АРК і м. Севастополя.

Також цей порядок передбачає, що перебування осіб в обсерваторах (ізоляторах), крім харчування, є безкоштовним. Тобто керівники обласних та Київської міської держадміністрацій забезпечують організацію харчування, яке здійснюється за рахунок коштів осіб, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах).

Транспортування осіб від місця обсервації (ізоляції) до місць проживання здійснюється за власні кошти таких осіб.

Особи, що перебувають в обсервації, можуть отримувати особисті речі, продукти харчування (крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання) та зобов’язані дотримуватись правил, встановлених адміністрацією місця обсервації (ізоляції).

Також, як стало відомо 15 квітня, уряд вніс зміни до пункту 2 постанови № 211 щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Зокрема, Кабмін відкорегував заборону на проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів — крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Зокрема, було розширено перелік заходів, на які дія такої заборони не поширюється: заходів, необхідних для індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках для спортсменів з інвалідністю) спортсменів штатних збірних команд з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту.

Водночас станом на 15 квітня відповідні зміни не були опубліковані, а відтак наразі відсутня чітка інформація щодо їхнього ухвалення та дати набуття чинності.

Окрім цього, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів від 13 березня 2020 року «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю і припинення в них пішохідного сполучення» та враховуючи внесені в подальшому зміни від 2 квітня 2020 року, уряд з 7 квітня тимчасово закрив 115 пунктів пропуску, а також припинив пішохідне сполучення у 28 КПП.

Як стало відомо з повідомлення Кабміну, 15 квітня було ухвалено рішення про закриття ще 10 пунктів пропуску автомобільного сполучення на кордоні України для того, щоб підвищити рівень безпеки на час проведення карантинних заходів.

Виокремлюємо, що пункти пропуску закриті на кордоні з Молдовою, Польщею та Румунією. Це — «Костели», «Смільниця», «Грушів», «Угринів», «Солотвино», «Кальмінці», «Бронниця», «Сокиряни», «Нові Трояни» та «Паланка». Країни, які межують з нашою державою, закрили свої КПП дзеркально.

Необхідно взяти до уваги й пункт 11 постанови Кабінету міністрів від 11 березня 2020 року, який дозволяє обласним та Київській міській державним адміністраціям створювати на в’їздах і виїздах на/з території областей контрольно-пропускні пункти, залучати в установленому порядку для роботи в цих пунктах військовослужбовців, працівників, матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, частин та підрозділів Міноборони та МВД.

Власне, обласні та Київська міська державні адміністрації у разі необхідності у будь-який час можуть запроваджувати особливий режим на відповідних територіях.

Зокрема, розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків НС, виконавчого органу Київської міської ради «Про діяльність контрольно-пропускних пунктів на в'їздах і виїздах із міста Києва» від 13 квітня №20, із 00 год. 00 хв. 16 квітня 2020 року і до окремого розпорядження на в’їздах і виїздах із м. Києва створили контрольно-пропускні пункти.

На таких КПП здійснюється особливий режим в’їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян та транспортних засобів; за необхідності – проведення огляду речей, багажу, транспортних засобів та вантажу, дистанційне вимірювання температури громадянам.

План розміщення КПП:

 • СП 501 «Богатирська» – вул. Богатирська, 32Е;
 • СП 502 «Биківня» – проспект Броварський;
 • СП 503 «Червоний Хутір» – вул. Бориспільське шосе;
 • СП 505 «Бензоколонка» – проспект Академіка Глушкова, Богатирська, 32Е;
 • СП 506 «Сосновий бір» – шосе Житомирське;
 • СП 507 «Гостомель» – вул. Гостомельське шосе, 1/1Б;
 • СП 508 «Пиригово» – шосе Дніпровське;
 • СП 509 «ДВС» – вул. Вишгородська, 83-А.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини