Facebook Pixel

Країни Євросоюзу почали послаблювати карантин

Низка європейських країн планує спростити карантинні заходи на фоні позитивної динаміки зниження кількості заражених коронавірусом COVID-19. Іспанія 13 квітня вивела з режиму карантину кілька підприємств. Італія також планує послабити карантинні заходи після 20 квітня. Крім того, канцлерка Німеччини Ангела Меркель планує зустрітися з керівництвом регіонів та обговорити пом'якшення карантину.

На початку тижня буде опубліковано доповідь щодо поступового пом'якшення обмежень, на яке очікує Меркель. Для зменшення кількості заражених людей у Німеччині було введено суворі обмеження, закрито більшість громадських установ, а ті, що залишились відкритими, працюють у режимі обмежень, передає видання The Local.

Влада Італії планує подати законопроєкт про послаблення карантинних заходів після 20 квітня. На це доведеться витратити коштів більше, ніж уже було спрямовано на боротьбу з коронавірусом. Йдеться про суму, що перевищує 25 млрд євро. Обмеження на пересування громадян діють в Італії вже впродовж трьох тижнів та триватимуть щонайменше до 3 травня.

Цілком вірогідно, що будуть відновлені будівельні роботи на дорогах та мостах, а також почнуть працювати підприємства та магазини. Крім того, італійська влада планує надати фіндопомогу орендаторам.

В Іспанії після двох тижнів перерви почали працювати підприємства, що не відносяться до критичної інфраструктури.

Контекст. Падіння обсягу світової торгівлі поточного року через пандемію COVID-19 може досягти 32%, що перевищить зниження 2008-2009 років, йдеться у повідомленні Всесвітньої торгової організації.

Нинішня рецесія викликана стрімким падінням споживання, на якому тримається 70% ВВП західних країн. Це означає, що найвірогідніший сценарій розвитку ситуації — поступове зниження активності, а не V-подібне відновлення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉