Facebook Pixel

Єврокомісія послабить карантин найближчими днями

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що найближчими днями буде розроблено покроковий план скасування надзвичайних заходів, введених у країнах ЄС через поширення COVID-19.

«Найближчими днями ми представимо основні принципи з рекомендаціями, як можуть бути скасовані надзвичайні заходи — дуже обережно, крок за кроком. Ми не називаємо дати, оскільки країни-члени ЄС знаходяться на абсолютно різних етапах пандемії і кожна країна сама приймає рішення», — заявила в інтерв'ю Bild Урсула фон дер Ляєн.

Однак глава ЄК порадила відмовитися від бронювання готелів і турів на наступне літо. «Я закликаю почекати з такими планами. Ніхто зараз не може точно прогнозувати, що буде в липні та серпні», — підкреслила вона.

Фон дер Ляєн покладає особливу надію на створення вакцини проти COVID-19, повідомивши, що дві з трьох багатообіцяючих команд знаходяться саме в Європі і вони планують уже скоро почати клінічні випробування.

«Я сподіваюся, що наприкінці року буде розроблено вакцину, аби потім можна було швидко робити щеплення. Ми вже зараз говоримо з компаніями про світові виробничі потужності. Ми змушені будемо навчитися жити з вірусом протягом багатьох місяців, можливо, і наступного року», — сказала глава ЄК.

Контекст. Падіння обсягу світової торгівлі поточного року може досягти 32% через пандемію COVID-19, йдеться в повідомленні Всесвітньої торгової організації, що перевищить зниження 2008-2009 років.

Нинішню рецесію викликано різким падінням споживання, на якому тримається 70% ВВП західних країн. Це означає, що найвірогідніший сценарій розвитку ситуації — поступове зниження активності, а не V-подібне відновлення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉