Фото: Gerd Altmann з сайту Pixabay
Фондовий ринок США почав відновлення після нетривалого падіння: американський індекс S&P 500 за кілька днів впав майже на 7% — найбільше падіння з березневого обвалу котирувань.
Як головну причину цього варто назвати агресивне зростання технологічного сектору — таких компаній, як-от Apple, Facebook, Alphabet (Google) тощо, що відбувалося минулого літа.
Водночас акції інших фірм показували набагато скромнішу динаміку, адже вони не змогли скористатися карантином із вигодою для себе й зіткнулися із серйозними проблемами.
Отже, корекція, що трапилася, була очікуваною, а багато інвесторів вирішили скористатися ситуацією та придбати папери, що подешевшали.
За браком реального прогресу в розробленні вакцини проти коронавірусу нервова атмосфера на світових майданчиках зберігається і далі.
Фармацевтична компанія AstraZeneca, що розробляє препарат спільно з Оксфордським університетом, повідомила про припинення 3-ї фази клінічних випробувань через незрозумілу побічну реакцію в одного з випробовуваних.
Локальні спалахи COVID-19 змушують сумніватися в оптимістичних прогнозах щодо відновлення економіки, адже вимушені локдауни і далі стримують бізнес-активність у багатьох країнах.
У Deutsche Bank випустили дослідження, у якому передбачили початок «епохи безладу» — нового суперциклу, під час якого людство заново перевизначить усі аспекти свого існування — від економіки та політики до способу життя.
У банку очікують заворушення через можливе ослаблення глобалізації. Зокрема, йдеться про посилення протистояння між США та КНР, у рамках якого Пекін намагатиметься домогтися статусу глобальної економічної держави та нав'язати свої традиційні цінності на противагу західному лібералізму.
Проте підсумковий висновок виглядає відносно позитивно: небачені раніше темпи розвитку глобальної економіки та зростання цін на активи в наступні 40 років.
На минулому засіданні Європейський центральний банк зберіг параметри кредитно-грошової політики на колишньому рівні та вирішив продовжити програму закупівлі проблемних активів.
Регулятор не планує змінювати стратегію доти, доки не помітить сталого наближення інфляції до рівня, близького до таргету у 2%.
Останнім часом євро помітно зміцнюється щодо долара, що викликає побоювання в європейців, проте якихось нових дій щодо зміни ситуації в Старому Світі вони поки не вживають.
Гривня на валютному ринку і далі дешевшає: з початку вересня вартість долара збільшилася більш як на 30 копійок, а євро — майже на 40 копійок.
Динаміка курсу є одним із головних ціноутворювальних чинників щодо пального, проте завдяки великим запасам бензину, сформованим у період низьких цін на нафту, вдалося уникнути зростання середнього цінника по країні.
Ринкова вартість нафти знизилася у вересні на 12% на тлі побоювань щодо повільніших темпів зростання цін на пальне, ніж очікувалося раніше.
У США проходить сезон технічних робіт на НПЗ, що має негативно позначитися на запасах сировини в країні та посилити тиск на котирування. Унаслідок чого найближчими тижнями значного зростання роздрібних цін на бензин не очікується.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора