Facebook Pixel

Електронні рецепти для продажу ліків: що зміниться для аптек, лікарів і пацієнтів

Яна Середа
комерційний директор аптечного холдингу АНЦ

З 1 квітня 2023 року в Україні всі рецептурні ліки продаватимуться за е-рецептами. Утім, варто зазначити, що на час дії перехідного періоду паперові рецепти також дають право отримати ліки.

Комерційний директор аптечного холдингу АНЦ Яна Середа розповіла для The Page про те, як нові правила вплинуть на роботу аптекарів і лікарів.

Електронні рецепти на рецептурні ліки: як зміниться ефективність роботи аптек

Аптеки зможуть більш ефективно працювати, оскільки зменшиться час, необхідний для обробки рецептів на паперових носіях. Це також дозволяє зменшити ризик помилок, пов'язаних з розшифруванням погано написаного рецепту.

Рецептурні ліки за рецептами: як нові правила вплинуть на кількість клієнтів аптек

Аптеки можуть мати менше клієнтів, які шукають безрецептурні ліки, але можуть збільшити кількість клієнтів, які звертаються за ліками за рецептом.

Як зміни в продажу ліків вплинуть на лікарів і пацієнтів

Лікарі можуть мати більше роботи з виписуванням рецептів, а пацієнти, які тепер повинні звертатися до лікарів за рецептами для деяких ліків, що раніше були доступні без рецепту, можуть витрачати більше часу та грошей на отримання ліків. З іншого боку, зміна правил може мати позитивний вплив на пацієнтів, оскільки вони можуть бути впевнені, що отримують правильні ліки та мають доступ до більш точної та безпечної медичної допомоги.

В цілому впровадження електронних рецептів може також допомогти зменшити ризики, пов'язані з помилками в рецептах, покращити якість медичної допомоги та зробити придбання ліків більш доступним та ефективним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора