Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

З 1 серпня антибіотики продаватимуть лише за електронними рецептами

Продаж антибіотиків: з 1 серпня в аптеках вводять електронні рецепти. Фото: budport.com.ua

Продаж антибіотиків: з 1 серпня в аптеках вводять електронні рецепти. Фото: budport.com.ua

Починаючи з 1 серпня придбати антибіотики в Україні можна буде лише за наявності електронного рецепта.

Як повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я, електронні рецепти на антибіотики – це перший етап запровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у розв'язанні проблеми неконтрольованого вживання ліків.

Quote«Регулювання продажів антибіотиків через введення електронного рецепта – одне з рішень, яке дасть змогу відстежувати дані щодо призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, унаслідок якої все більше й більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів», – йдеться в повідомленні.

Нове правило почне діяти в рамках перехідного періоду в медичних закладах, які працюють з електронною системою охорони здоров'я (ЕСЗ).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тривалість перехідного періоду — до кінця року. За цей час медичні установи та аптеки мають підготуватися до повного переходу на продаж рецептурних ліків винятково за електронним рецептом — для цього їм потрібно обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЕСЗ.

У МОЗ пояснили: у разі якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звернувся пацієнт, не підключений до електронної системи, лікар зобов‘язаний виписати паперовий рецепт.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У жовтні 2021 року в Україні набув чинності закон про електронну торгівлю ліками.

Коментарі

Всі новини