Український ринок лікарських засобів до початку війни мав всю потрібну номенклатуру та запаси. Споживання лікарських засобів в аптеках протягом січня та лютого було дуже високе, але запаси мереж активно поповнювалися виробниками. З початком війни ситуація різко змінилася, написав голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.
Запаси ліків не випарувалися, але відбулося таке:
- Виникла потреба в препаратах інтенсивної терапії для госпіталів — ці потреби всіх без винятку госпіталів закривала «Дарниця» з перших годин війни, майже все за власний рахунок. Наразі це роблять «Дарниця» та «Юрія-Фарм». Потреби в плазмі крові, як мені відомо, закриває Biopharma.
- Закрилася частина аптек, тому що фармацевти та працівники дистриб'юторів евакуювалися або бояться виходити на роботу.
- Водії, які розвозили товар, нині або в ЗСУ, або в ТРО, або зникли, іноді з вантажівками. Наразі триває пошук для дистриб'юторів водіїв та автомобілів.
- В аптеках виник ажіотажний попит із боку волонтерів, які купують ліки для ТРО та ЗСУ, та з боку пацієнтів — вони роблять запаси на чорний день. Це спричиняє шалений відтік товарів з обмеженої кількості аптек, швидке поповнення яких не завжди можливе.
- Географічно попит змістився до Західної України у зв'язку з переїздом туди великої кількості людей.
- За окремими ліками іноземного виробництва склади в Україні, на жаль, залишаються закриті, їх потрібно примусово відкрити та почати передавати ліки, а не везти їх із Європи чи США.
«Наразі в Україні є всі потрібні генерики. Проблема не в їх наявності — у нас на складі запас продукції на 2 місяці споживання всієї України», — написав Шимків.

Читайте також:
Що відбувається з курсом валюти
Він пояснив волонтерам, що наразі потрібно:
- фармацевти для аптек і персонал для компаній-дистриб'юторів;
- водії та автомобілі, які почнуть розвозити товар зі складів дистриб'юторів країною (бажано великі вантажівки);
- ліки, які мають інноваційне походження (закриті патентами, які випускають в обмеженому обсязі тощо). Міністерство охорони здоров'я України знає ці потреби та готове координувати їх задоволення;
- тактична медицина для військових: турнікети, джгути, військові інструменти медика. А виробників цієї продукції в Україні майже немає.

Читайте також:
Дві третини українських ВЕС зупинено через російську агресію
На закінчення Шимків сформулював свої прохання до волонтерів:
- Не скуповуйте ліки маленьким оптом з аптек: подумайте про людей, що живуть поруч і яким ці ліки можуть знадобитися завтра.
- Не замовляйте все підряд, і не потрібно витрачати кошти донорів на те, що є в Україні. Залучайте професійних медиків і фармацевтів, спілкуйтеся з головними лікарями шпиталів.
Підписуйтеся
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Подякувати 🎉
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
Читайте також
ТОП-5 Новин
3
ТОП-5 Новин
3