Facebook Pixel

Аптечний хайп: що кажуть на фармринку про продаж ліків за рецептами з 1 квітня

Насправді в Україні не змінюються правила відпуску ліків з 1 квітня, про яки написали багато ЗМІ. Єдине нововведення: на ряду з паперовим рецептом продовжує діяти електронний та його дія розширюється на всі рецептурні препарати. З серпня 2022 року електронні рецепти почали виписувати на антибіотики. А до того електронні рецепти виписували на деякі інші ліки, наприклад, інсулін. Про це в інтерв’ю The Page розповів операційний директор компанії «Здраво» Леонід Колодяжний.

«З 1 квітня контроль за продажем рецептурних препаратів ніяк не змінюється. Ті ліки, які сьогодні в паніці «розгрібає» населення і раніше відносились до групи рецептурних, тобто їх відпуск мав би відбуватися виключно за рецептами. На практиці обіг паперових рецептів майже неможливо контролювати і тому в більшості аптек ці препарати продавались вільно. Не бачу передумов, щоб з 1 квітня в цьому питанні щось змінилось. Скоріше за все, аптеки продовжать лояльно відноситись до їх продажу. Контроль стане можливим, коли лишиться тільки електронний рецепти», — пояснює Колодяжний.

Наразі МОЗ обіцяє, що електронні рецепти будуть діяти наряду з паперовими як мінімум до кінця воєнного часу. На думку Колодяжного, можливо, тиждень чи два деякі провізори, які не розібралися у новинах, будуть вимагати у людей рецепти. Але не всі.

«Хто на цьому заробить? Зараз на цьому складно заробити. Але коли залишиться тільки електронний рецепт, а паперового не буде, і стане можливим дієвий контроль відпуску ліків, розквітне телеконсультація. На цьому зможуть заробити клініки, які запропонують короткі дистанційні консультації з випискою електронного рецепту», — розмірковує експерт.

Перелік препаратів, які препарати мають продаватися за рецептом в Україні:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби;
  • кроворозріджуючі препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Комерційний директор аптечного холдингу АНЦ Яна Середа впевнена, що впровадження електронних рецептів може допомогти зменшити ризики, пов'язані з помилками в рецептах, покращити якість медичної допомоги та зробити придбання ліків більш доступним та ефективним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉