Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Права українців щодо вільної зміни постачальника газу обмежені

Тетяна Бойко
координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі «Опора»

Далеко не всі побутові споживачі газу сьогодні мають можливість змінити постачальника. Проблема у тому, що чинна процедура обмежує право людини перейти до іншої газопостачальної компанії, якщо у неї є борг.


Такі обмеження зовсім не характерні європейським країнам. У 80% з них людина може перейти до іншого постачальника, маючи борг. Вирішення питань щодо розрахунків – окреме питання між споживачем і попереднім постачальником.

Тут все за аналогією з банківським кредитуванням: людина може оформити кредит у певному банку, якщо вже має кредит в іншому. Так само і побутовий споживач газу повинен мати можливість звернутися до будь-якого постачальника газу, навіть маючи борг перед іншою газозбутовою компанією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
QuoteСама процедура зміни має бути максимально простою для споживача.

Вже новий постачальник вирішуватиме, чи влаштовує його платіжна історія клієнта, чи готовий він постачати газ такому споживачу.

Я в жодному разі не закликаю людей, які користуються газом, не платити. Але (повторюся) борг не має бути перешкодою на шляху до зміни постачальника газу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, сама процедура зміни має бути максимально простою для споживача. Людина повинна мати можливість обирати постачальника онлайн, подавати заявку на веб-сайті, а за кілька днів отримати відповідь щодо готовності постачальника прийняти нового клієнта.

Якщо постачальник готовий – далі він має завершити процедуру переходу клієнта.

Внести необхідні зміни до процедури зміни постачальника газу має Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Зазначений проєкт змін оприлюднено на сайті Нацкомісії, проте остаточного рішення щодо того, чи зміниться процедура, ще не прийнято.

Моя рекомендація зараз — писати регулятору та вимагати дозволити зміну постачальника у разі наявності боргу, а також дозволити зміну постачальника онлайн.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини