Фото: Free-Photos / Pixabay
З 23 до 27 серпня фінансовий світ буде сконцентрований навколо майбутнього симпозіуму ФРС у Джексон-Хоул. Це означає, що вся майбутня статистика цього тижня може давати невеликі сплески й коливання цін на валюти та товари, але набагато важливішим є сам симпозіум. Пріоритет цієї події вищий за інші, оскільки інвесторів цікавлять оцінки економіки та сигнали щодо строків згортання викупу облігацій від голови Центробанку США Джерома Пауелла під час симпозіуму ФРС. Крім того, у всьому світі не закрито історію з коронавірусом, що зберігатиме статус вербального драйвера волатильності. Також цього тижня заплановано багато попередніх економічних оцінок.
Попри майбутні події ми очікуємо, що завершення серпня буде спокійним із погляду зміни цін на захисне золото, нафту й навіть криптовалюту. Усі коментарі від ФРС до кінця тижня не визначать долю монетарної політики США, так само як і коментарі щодо коронавірусу не стануть чимось несподіваним для інвестиційної спільноти. Попередні оцінки зміни бізнес-активності в різних країнах традиційно мають низьку вагу.
Такий розклад інформаційних сил дає нам розуміння того, що волатильність на ринку буде середньою, без рекордних коливань.
Для гривні останній тиждень серпня також буде спокійним через святкування Дня Незалежності України. У такий час, коли на тижні є банківські вихідні, попит на валюту в країні низький. Отже, тенденцію української валюти до зміцнення підтримуватимуть ухвалене рішення НБУ про підвищення ставки до 8%, а також майбутній транш фінансової допомоги від МВФ.
Повертаючись до питання статистики, зазначимо такі події.
У понеділок, 22 серпня, Японія, Європа та Велика Британія опублікували індекс ділової активності у виробничому секторі (PMI) за серпень. США доповнили цей день релізом щодо продажів на вторинному ринку житла за липень.
У вівторок, 23 серпня, Німеччина представила зміни динаміки ВВП за 2 квартал, який виявився оптимістичним як у квартальному, так і в річному вираженні, на тлі чого євро в усьому світі продовжив зростання. США опублікували продажі нового житла за липень, а Нова Зеландія — сальдо торгового балансу за липень.
У середу, 24 серпня, Велика Британія оновила «червоний список» країн із високим рівнем поширення коронавірусу, що передбачає обмеження на поїздки. Це може негативно позначитися на динаміці таких валют, як євро, якщо до нього потраплять країни єврозони.
У четвер, 26 серпня, у США починається симпозіум ФРС у Джексон-Хоул, а пізніше буде представлена динаміка ВВП США за другий квартал. Єврозона цього дня робитиме реліз протоколу липневого засідання Європейського центробанку.
У п'ятницю, 27 серпня, триватиме симпозіум ФРС у Джексон-Хоул, а Китай поділиться даними про обсяги прибутку в промисловості країни за липень. США відзвітують за аналогічний період щодо сальдо зовнішньої торгівлі товарами.
Навколо коронавірусу ситуація розгортається так, що тренд нині буде спрямований на вакцинацію. А це може призвести до затримок у роботі різних підприємств. Так, наприклад, Goldman Sachs Group Inc. днями змінила свою позицію щодо повернення до офісу й заявила, що весь персонал має пройти вакцинацію, щоб потрапити на робочі місця в США, або працювати з дому. UPS і Deloitte також запровадили деякі вимоги щодо щеплень. Тим часом дослідження, проведене у Великій Британії, показало, що пацієнти з ослабленим імунітетом мали слабкішу імунну відповідь після введення двох доз вакцини проти COVID, ніж населення загалом, що підтверджує необхідність ревакцинації для вразливих груп людей.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора