Facebook Pixel

Підсумки тижня: Китай проти багатіїв та брак мікрочипів

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Світові фондові індекси негативно відреагували на повідомлення ФРС про більш раннє скорочення купівлі облігацій, ніж планувалося. Ця інформація призвела до різкого переоцінювання ризиків у всьому світі та сприяла зростанню долара: індекс долара, що відслідковує його курс щодо корзини шести валют розвинених країн, зріс до найвищого рівня з листопада 2020 року.

На додачу тиск на активи створюють новини про дослідження у Великобританії, що свідчать про зниження ефективності вакцин від COVID-19, внаслідок чого виникли причини очікувати введення обов'язкових додаткових щеплень. За даними Оксфордського університету, ефективність вакцини Pfizer зменшується удвічі протягом чотирьох місяців після введення другої дози. У Всесвітній організації охорони здоров'я все ще виступають проти планів Великобританії та США щодо повторної вакцинації, наполягаючи на тому, що набагато важливіше постачати препарат до країн, де спостерігається нестача вакцин.

У Toyota заявили, що будуть змушені скоротити виробництво на 40% у вересні через глобальний дефіцит мікрочипів. Раніше виробник краще за всіх управлявся із ситуацією завдяки плану забезпечення безперервності операцій, який був затверджений після великого землетрусу 2011 року та передбачав накопичення великого запасу чипів у розрахунку на непередбачені обставини. За оцінками компанії, розмір глобального скорочення виробництва становитиме 360 тис. авто.

Найбільша технологічна компанія КНР — Tencent очікує чергового посилення регулювання всього сектору з боку компартії країни. Також фірма повідомила про найнижче зростання квартальної виручки з 2019 року на тлі репресій із боку уряду. Ідеться про посилення контролю за сектором онлайн-освіти та скорочення ігрового часу для неповнолітніх у межах кампанії держави з боротьби з ігровою залежністю. Крім того, після заклику лідера країни Сі Цзіньпіна Tencent разом з іншими китайськими корпораціями вирішила виділити кошти на соціальні проєкти. У середу представники фірми заявили, що подвоять початкові витрати до більш ніж 15 млрд доларів, які будуть спрямовані на поліпшення у сфері охорони здоров'я, освіти та розвиток сіл.

Стає зрозуміло, що нападки компартії КНР на технологічні фірми мають саме соціальне забарвлення, а зовсім не наслідок якихось порушень, як це намагалися подати в Пекіні. Китайські офіційні ЗМІ поширили слова Сі Цзіньпіна про те, що уряду потрібно регулювати надмірно високі доходи та заохочувати багаті підприємства більше ділитися із суспільством. Водночас антимонопольні органи опублікували проєкт нових правил, які мають послабити можливості онлайн-компаній щодо вичавлювання грошей із користувачів.

Чергова крадіжка сталася на криптовалютному ринку. На цей раз жертвою стала японська криптовалютна біржа Liquid, яка втратила $ 74 млн. Нагадаємо, що минулого тижня була здійснена найбільша крадіжка в історії ринку — хакер вивів $600 млн із проєкту Poly Network. Щоправда, досить швидко повернув і навіть отримав пропозицію стати радником стартапу з безпеки.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора