Facebook Pixel

Компартія проти high tech: китайські техномагнати втратили майже $90 млрд за тиждень через тиск влади

Китайські регулятори не збавляють обертів і продовжують атакувати технологічну галузь країни. З початку липня через тиск з боку влади найзаможніші магнати в галузі збідніли на $87 млрд, повідомляє Financial Times.

Точкою відліку для репресій представників high tech став вихід на біржу в США китайського райдшерингового гіганта Didi, попри спротив і попередження влади КНР. Після лістингу Пекін міцно взявся за посилення контролю над галуззю, яка допомогла трансформувати другу за величиною економіку світу.

З того моменту, за оцінками видання, капітал двох десятків китайських мільярдерів, які працюють у сфері технологій, скоротився на 16%. Ці дії стали причиною обвалу акцій найбільших технологічних груп Китаю.

Найбільше постраждав засновник вебсайту електронної комерції Pinduoduo. Він збіднів на $15,6 млрд, або на третину своїх статків. Засновник Tencent Поні Ма втратив понад $12 млрд (або 22% свого капіталу). Трохи більше пощастило Джеку Ма, засновнику Alibaba: він лишився $2,6 млрд. Однак варто зазначити, що загалом його статки скоротилися на $13 млрд, після того як у листопаді влада скасувала ІРО Ant Group, фінтех-підрозділу його компанії.

Від урядових ініціатив постраждали також компанії, які надають приватні освітні послуги. Минулого місяця Пекін вирішив «вбити» репетиторство, оскільки цей сектор створив багато проблем — від нерівності в освіті до зниження показників народжуваності. Наприклад, менш ніж за місяць вартість частки Майкла Ю, засновника освітньої компанії New Oriental Education, у його компанії впала з $3 млрд до $500 млн.

Знищуючи одні галузі, китайська влада водночас активно підтримує інші, серед яких автопром, харчова промисловість та альтернативна енергетика.

З липня дев'ять найбагатших китайських автомобільних магнатів у Китаї збільшили свій загальний капітал на $22 млрд. Вісім мільярдерів, які домінують у секторі відновлюваних джерел енергії, що швидко зростає, за цей період збільшили свої статки на $13,6 млрд.

Додатково. Аналітики кажуть, що наразі немає підстав вважати, що Пекін послабить тиск на технологічних магнатів або перестане підтримувати автовиробників і компанії, що займаються відновлюваними джерелами енергії, у другому півріччі 2021 року.

Подякувати 🎉