Facebook Pixel

Рекордну кількість IPO в Китаї скасували після початку кампанії проти Джека Ма

Фото: Nikkei Asia

Фото: Nikkei Asia

Після скандального скасування IPO фінтех-компанії Ant Group китайські високотехнологічні компанії почали масово відмовлятися від проведення своїх IPO, повідомила газета Financial Times.

Ant Group є фінтех-донькою інтернет-гіганта Alibaba китайського мультимільярдера Джека Ма. Вона володіє найбільшим у КНР платіжним сервісом Alipay.

Торік у листопаді Ant готувалася до первинного розміщення акцій на Шанхайській і Гонконзькій біржах. Очікувалося, що вона залучить приблизно $35 млрд інвестицій, а саму компанію буде оцінено у $200 млрд, що зробило б це IPO найбільшим в історії. Однак за кілька днів до початку торгів влада викликала Джека Ма на допит, а розміщення Ant Group було відкладено на невизначений строк.

Telegram Logo

Після цього регулятори почали антимонопольне розслідування щодо Alibaba Group, а Джек Ма деякий час не з'являвся на публіці. За даними західних ЗМІ, за рішенням зупинити найбільше IPO у світі й розпочати антимонопольне розслідування стояв президент КНР Сі Цзіньпін, якому не сподобалося те, що Джек Ма неодноразово критикував китайську владу.

За даними Financial Times, після цих подій китайські технологічні компанії скасували майже 180 своїх IPO, що стало рекордом для такого короткого проміжку часу. У березні було 76 скасувань — удвічі більше, ніж місяцем раніше. Головна причина цього полягає в тому, що регулятор почав вимагати від компаній-претендентів великий обсяг найрізноманітніших даних про їхню діяльність, власників тощо.

Видання зазначає, що скасування IPO припадають на китайську біржу для технологічних компаній Star Market, яку запустили в липні 2019 року. Шанхайська фондова біржа, яка здійснила запуск, позиціювала майданчик Star Market як конкурента американської технологічної біржі NASDAQ. Повідомлялося, що й це рішення було ухвалено за непублічною ініціативою Сі Цзіньпіна.

136409a0-920f-11eb-becf-51ec2ff6b302-standard.png


Коментарі

Всі новини